Začátek sezony na Pražském Rallysprintu před objektivy Lukáše Chuma

705 přečtení
3 minut čtení

Roky bylo zvykem, že Pražský Rallysprint uzavírá sezonu, jezdci do Prahy přijedou udělat show pro diváky a spálit pneumatiky, které jim zbyly. Letos to bylo poprvé jinak. Populární show se po jejím přesunutí z loňského prosince stala prologem nové sezony. O vítězství si to rozdali mladé pušky, z nichž se v cíli nejvíc radoval Petr Semerád se svým spolujezdcem Dannym Perseinem a Škodou Fabia Rally2 Evo. Druhé místo obsadili Adam Březík s Ondřejem Krajčou a třetí Martin Vlček s Markétou Skácelovou.

V hlavní roli Zdeněk Godla

Ani letos nechyběly na startu známé tváře, z nichž nejvýraznější byl pravděpodobně herec Zdeněk Godla, známý jako popelář Franta ze seriálu Most!. Ten usedl na sedadlo spolujezdce ve Škodě Fabia R5 vedle další mladé pušky, Dominika Stříteského. Dvaadvacetiletý jezdec Godlu rozhodně nešetřil, zaznamenali dokonce vítězství na jedné z rychlostních zkoušek.

Pražský Rallysprint není jen Strahov

Už nějakou dobu se nezávodí jen okolo Strahovského stadionu, ale také na běžných rychlostních zkouškách jihozápadně od Prahy.

Epilog

Po šesti měřených rychlostních testech následoval neměřený epilog, který byl skutečnou zábavou pro přihlížející diváky. V rámci epilogu se představil také finský jezdec, který brázdí tratě mistrovství světa, Kalle Rovanperä a česká legenda v podobě Emila Trinera.

Jarní atmosféra

Fanoušci si přišli na své a jezdecké výkony spolu s hřejivým sluncem jim vykouzlily úsměvy na tváři. Pražský Rallysprint v prosinci na sněhu je super, ale jeho jarní podoba je také příjemná, co říkáte?

Předchozí článek

Hledá se financování sportovních akcí, zn.: zdroje vyschly!

Další článek

Životní výsledek Lukáše Hutly, ale…

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00