Evropská série GT4 i koketování s formulí E

//
992 přečtení
4 minut čtení

V silně obsazené GT4 European Series se letos představí česká závodnice Gabriela Jílková. Současně pokračuje v roli vývojové a simulátorové jezdkyně továrního týmu Porsche ve formuli E.

Třída GT4 se stala její domovskou platformou už před několika lety. Do evropské série nahlédla poprvé v roce 2022 s Mercedesem týmu Drago Racing by ZvO. Loňskou sezonu strávila ve francouzském mistrovství, kde její posádka zaznamenala 4 pódiová umístění v klasifikaci Pro-Am a v konečném pořadí skončila na 3. místě. Letos zůstává ve francouzském týmu Matmut Évolution, ale postupuje do kontinentálního seriálu. Její novou partnerkou v programu Volant Matmut 100% Féminin, který podporuje ženy v motorsportu, bude Francouzka Cindy Gudet. Tým nasadí ještě jednu Toyotu GR Supra GT4 Evo, za jejímž volantem se budou střídat úřadující mistři Francie Etienne Cheli a Enzo Joulié. Obě dvojice mají medailové ambice. Cindy Gudet sice není v našich končinách známé závodnické jméno, ale jeho nositelka určitě nepatří mezi pomalé amatéry. Ostruhy si vysloužila v závodech do vrchu, kde pilotovala rychlý prototyp Revolt 2P0 Hartley Turbo. Ve francouzském šampionátu se s ním loni umístila na 5. místě a rok 2022 zakončila dokonce těsně pod stupni vítězů. S autem GT4 sice zkušenosti nemá, ale cit pro rychlost jí rozhodně nechybí. Jak si společně s českou parťačkou povede, napoví 6. a 7. dubna úvodní podnik GT4 European Series na francouzském okruhu Paula Ricarda v Le Castellet. Po dalších zastávkách v Misanu, Spa, Hockenheimu a Monze se šestidílný seriál uzavře listopadovým finále v saudskoarabské Džiddě.

Takhle vypadá Toyota GR Supra GT4 Evo, s níž se do seriálu GT4 European Series Powered by RAFA Racing Club zapojí ženská posádka Gabriela Jílková/Cindy Gudet. (Foto: Matmut Évolution)

Pro brzy 29letou Češku to však nebude jediná letošní aktivita v motorsportu. Už loni se stala součástí továrního týmu Porsche ve formuli E, pro který pracuje jako vývojová jezdkyně na simulátoru. V závěru roku 2023 se dokonce zúčastnila testu nováčků ve Valencii, kde usedla za volant monopostu Porsche 99X Electric. Stala se tak prvním českým občanem, který měl možnost vyzkoušet si elektrický vůz formule E. Bohužel absolvovala jen jednu nováčkovskou seanci místo plánovaných dvou, protože program na okruhu Ricarda Torma narušila noční můra elektromobilů nejen závodních – požár.

Napsat komentář

Předchozí článek

Škoda eRally Cup vstupuje do 4. ročníku v nové podobě

Další článek

Na III. Rallyshow Vacov si to už tuto sobotu rozdá Dakar s WRC

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00