Škoda eRally Cup vstupuje do 4. ročníku v nové podobě

365 přečtení
10 minut čtení

Čtvrtý ročník oficiálního esportového seriálu značky Škoda Auto odstartuje 20. března slavnou Rallye Monte Carlo. Škoda eRally Cup 2024 se nově uskuteční na platformě EA Sports WRC. Na jeho programu jsou 4 dílčí turnaje, v nichž soutěžící hrají o zajímavé odměny. Všechny výsledky se započítávají do konečného pořadí, které bude vyhlášeno po posledním živém finále 15. prosince.

Škoda eRally Cup se už stihl zařadit mezi významné události na české simracingové scéně. Každoročně přiláká několik stovek hráčů z řad profesionálů i amatérů. Letošní seriál se skládá ze 4 turnajů, které se postupně odehrají od března do prosince. Každý turnaj sestává ze 3 kvalifikačních soutěží, z nichž 8 hráčů s nejvyšším počtem bodů postoupí do živého finále. Všechny výsledky se průběžně sčítají a v závěru roku bude vyhlášeno konečné celkové pořadí. První kvalifikační soutěž, kterou je slavná Rallye Monte Carlo, startuje 20. března. Na její absolvování mají všichni registrovaní účastníci k dispozici slot v podobě 7 dnů a je na každém hráči, kdy jednotlivé rychlostní zkoušky absolvuje. Například je možné odjet pouze 3 zkoušky za den a soutěž si rozdělit do několika dnů. Mezi jednotlivými kvalifikačními soutěžemi je týdenní přestávka, kterou mohou hráči vyplnit tréninkem na tu následující. Po 3 soutěžích se ti nejúspěšnější zúčastní tzv. live eventu, kde se na jednom místě a v jeden čas utkají za volanty identických simulátorů Škoda RallySim v prostorách Vodafone Playzone areny na pražském Chodově.

Zatímco dosud se Škoda eRally Cup odehrával na platformě DiRT Rally 2.0, letos se premiérově uskuteční v oficiální hře rallyového mistrovství světa EA Sports WRC. Hráči mohou poměřit své síly na PC, PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Pro samotnou účast v turnajích je nutná registrace na stránkách https://www.skoda-erallycup.cz, vlastnictví legální kopie hry EA Sports WRC, internetové připojení a účet na stránkách výrobce hry – Electronic arts a jejich systému racenet (registrace a aktivace účtu je bezplatná). Všechny kvalifikační i finálové soutěže absolvují registrovaní účastníci s vozem Škoda Fabia RS Rally2. Úspěšní účastníci se mohou těšit na zajímavé ceny v průběhu celého roku. Každý, kdo se probojuje do živého finále, obdrží drobný dárkový předmět od společnosti Škoda Auto a nejlepší trojice navíc dostane poháry za umístění. Vítěz pak ještě získá krátkodobou zápůjčku vozu Škoda a ostatní medailisté VIP vstupenky na zajímavé motoristické akce. Velmi atraktivní ceny jsou připraveny pro nejúspěšnější hráče v celoročním hodnocení. Celkový vítěz vyhraje bezplatnou zápůjčku nového vozu Škoda Octavia RS a i na další v pořadí čekají hodnotné výhry – roční předplatné O2TV a dárkový poukaz na nákup zboží v obchodě ALL4SIM v hodnotě 10 000 Kč.

Škoda eRally Cup 2024 – kalendář soutěží

Rallye Monte Carlo                         20.-27.3.

Rally Sweden                                   3.-10.4.

Safari Rally Kenya                            17.-24.4.

Rally Croatia                                    5.5. (živé finále 1)

Rally de Portugal                             8.-15.5.

Rally Italia Sardegna                        22.-29.5.

Guanajuato Rally México                5.-12.6.

Rally Estonia                                    23.6. (živé finále 2)

Secto Rally Finland                          4.-11.9.

EKO Acropolis Rally Greece             18.-25.9.

Bio Bío Rally Chile                           2.-9.10.

Central European Rally                   27.10. (živé finále 3)

Rally Iberia                                      30.10.-6.11.

Rally Oceania                                  13.-20.11.

Rally Pacifico                                   27.11.-4.12.

Rally Japan                                      15.12. (živé finále 4)

uo dolorum mandamus mnesarchum te. Sit ridens persius ex. Vel noluisse perpetua consequat ex, has nostro antiopam eu. Nec esse meis eu. Dico legendos sed an, eu sed meis ferri assentior.

Napsat komentář

Předchozí článek

WRC na rozcestí, dveře otevřené (nejen) pro Škodu

Další článek

Evropská série GT4 i koketování s formulí E

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00