Potvrzeno: Roman Staněk letos ve formuli 2

/
1380 přečtení
3 minut čtení

Bylo to veřejným tajemstvím, teď je to konečně oficiální. Trident Motorsport oznámil, že brzy 19letý český jezdec Roman Staněk v jeho barvách absolvuje FIA Formula 2 Championship 2023.

Staněk závodil v roce 2022 s Tridentem ve formuli 3 a na konci sezóny, v níž byl díky vítězství v Imole a dalším pódiovým umístěním prakticky neustále ve hře o medaili, vybojoval konečné 5. místo. Skutečnost, že postoupil do vyšší třídy v rámci týmu, který velmi dobře zná, je nepochybně přidanou hodnotou. Ani jedna ze smluvních stran se totiž netají tím, že mezi nimi funguje ta správná chemie. Jezdec narozený ve Valašském Meziříčí poznal monopost F2 u příležitosti posezónních testů koncem loňského listopadu na trati Yas Marina v Abu Dhabi, kde během 3 dnů obkroužil 246 kol – tedy 1299 kilometrů. Svou kariéru započal v roce 2019, kdy debutoval v italském a německém mistrovství formule 4. Následující 3 sezony strávil ve formuli 3, ale teprve v posledním roce dosáhl na uspokojivé výsledky.

Romana Staňka čeká premiérová sezóna ve formuli 2. Na Dallaře italského týmu Trident poveze stejně jako při testech v Abu Dhabi startovní číslo 20. (Foto: Trident Motorsport)

„Jsme velmi rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Romanem Staňkem a doprovázet ho při přechodu do formule 2, která představuje důležitý zlom v kariéře každého jezdce. Myslím, že je to přidaná hodnota, pokud zůstává v týmu, který už dobře zná. V roce 2022 měl pozoruhodnou sezónu a jsem si jistý, že bude mít všechny podmínky k tomu, abychom si letos opět vedli velmi dobře,“ sdělil manažer italského týmu Giacomo Ricci. „Jsem opravdu nadšený a šťastný, že mohu být letos znovu součástí Tridentu. Na dosažení našich cílů již nyní pracuji s týmem a Giacomem, který je pro mě skvělým mentorem. Bude to vzrušující a náročný rok, ale já jsem připraven,” dodal Roman Staněk. Jeho týmovým kolegou bude 22letý Francouz Clément Novalak.

uo dolorum mandamus mnesarchum te. Sit ridens persius ex. Vel noluisse perpetua consequat ex, has nostro antiopam eu. Nec esse meis eu. Dico legendos sed an, eu sed meis ferri assentior.

Napsat komentář

Předchozí článek

Čtyřicítka na krku, ale bez dárku

Další článek

Dakarské ozvěny aneb na kdyby se nehraje

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00