Motorkáři pomohli dvouletému Bertíkovi

/
853 přečtení
4 minut čtení

Více než 130 jezdců včetně žen a dětí se zúčastnilo motocyklového závodu do strmého vrchu v Mladé Boleslavi. O výsledky tentokrát až tolik nešlo, důležitější byl dobrý skutek.

Již 6. ročník závodu motocyklů do strmého vrchu s názvem Chibuk Hill Busters se uskutečnil v sobotu 17. června v areálu sportovně střeleckého klubu Škoda Mladá Boleslav v Čejetičkách. K vidění byla spousta terénních speciálů, které se pokoušely zdolat tamní kopec vyšperkovaný několika překážkami. Ve startovní listině nechyběla známá jména českého motokrosu i endura. Každý účastník měl 3 kvalifikační pokusy, z nichž se mu sečetly ujeté metry. Podle této sumy postoupil do vyřazovacích bojů, které se jedou systémem „head to head“ a jsou divácky velmi oblíbené. Po vyhlášení vítězů závodu se uskutečnila večerní afterparty, tentokrát s kapelami Jet8 a Curlies. Organizátoři připravili tradičně bohatý doprovodný program pro děti i dospělé, kde nebyla nouze o adrenalinové zážitky. Hvězdným hostem se stal přední světový jezdec freestylového motokrosu Petr Pilát řečený Pilník, jenž předvedl svou FMX show.

Freestylové exhibice se staraly o zábavu diváků mezi jednotlivými jízdami. Kromě Petra Piláta ukázali své umění i členové jeho juniorské akademie. (Foto: archiv)

Akce však nebyla jen o závodění a zábavě. Jezdci i návštěvníci také přispěli na dobrou věc. Organizátoři totiž část výtěžku věnovali na léčbu dvouletého Bertíka Černého. Ten od narození statečně bojuje s vrozenou vadou – lokalizovanou atrofií míchy v oblasti hrudních obratlů s atypickým tvarem. To způsobuje necitlivost dolních končetin, kvůli níž se sám neposadí ani nepostaví. Léčba této specifické vrozené vady je velmi nákladná, vybraná částka tedy rodině malého Bertíka rozhodně pomůže. Pořadatelský tým z neziskové organizace Chibuk Racing děkuje všem, kteří přispěli, a těší se na viděnou v příštím roce.

uo dolorum mandamus mnesarchum te. Sit ridens persius ex. Vel noluisse perpetua consequat ex, has nostro antiopam eu. Nec esse meis eu. Dico legendos sed an, eu sed meis ferri assentior.

Napsat komentář

Předchozí článek

MotoGP v Brně? Šance byla i letos, leč…

Další článek

Sajdy stále žijí, ale lehké to nemají

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00