Mistrovství světa superbiků v Mostě: pohledem profesionálů

1780 přečtení
4 minut čtení

Po covidové premiéře v roce 2021 i rozpačitém loňském ročníku tentokrát konečně všechno do sebe zapadlo. Tato událost se postupně etabluje jako nejvýznamnější akce motoristického sportu na našem území. Většina z vás ji určitě sledovala na místě nebo u obrazovek Nova Sportu. Fotografové Autodromu Most ani Dorny samozřejmě nechyběli a my jsme z jejich fotek vybrali deset, jimiž se ohlížíme za uplynulým víkendem.

Doslova epický duel sváděli v neděli Toprak Razgatlioglu na Yamaze a Álvaro Bautista na Ducati. Pád prvně jmenovaného rozhodl nejen mostecký závod, ale zřejmě i boj o titul.
Španělská hvězda italské továrny se v Mostě trápila, ale v neděli prokletí zlomila. Obhajobu titulu má na dosah a soupeři už mohou doufat jen v málo pravděpodobnou souhru nestandardních okolností.
Oliver König se pohyboval na chvostu pole a nepovedený víkend korunovalo odstoupení pro technickou závadu. Přestup o třídu níž by byl racionálním krokem. Méně je prostě leckdy více…
Ondřej Vostatek si v supersportech troufal na nejlepší desítku, nakonec se nevešel ani do bodované patnáctky. Příští rok se chce vrátit jako stálý účastník, do té doby má o čem přemýšlet.
Jediným Čechem, který se prosadil na body, byl Petr Svoboda v nejmenší třídě Supersport 300. Oba mokré závody dokončil na solidních pozicích a stále má velmi reálnou šanci na titul mistra světa.
Novým lídrem „třístovek“ se v Mostě stal Španěl José Luis Perez Gonzalez z českého týmu Accolade Smrž Racing BGR. Petr Svoboda na něj ze 3. místa průběžného pořadí ztrácí pouhé 4 body.
Počasí zazlobilo v sobotu i v neděli, kdy se nad autodromem prohnala silná přeháňka. Prudký déšť kromě narušení harmonogramu odhalil prohřešky ve vyspádování prakticky nového povrchu.
VIP hostem nedělního programu byl i prezident republiky Petr Pavel – jinak též vášnivý motorkář a fanoušek motocyklového sportu.
Hostesky z paddocků téměř vyhnala falešná morálka Evropské unie. V Mostě jich ještě pár k zahlédnutí bylo, přičemž nejvíce se politické korektnosti dnešní doby vzepřeli Italové od MV Agusty.
Napotřetí se povedlo adekvátně zaplnit hlediště. Během víkendu se dostavilo 53 871 návštěvníků a zhruba 75 milionů diváků z celého světa shlédlo televizní přenosy.

Napsat komentář

Předchozí článek

Vstříc rozhodující fázi: bude se v Mostě lámat chleba?

Další článek

Masarykův okruh mění majitele: co bude dál?

Nejnovější články

0 £0.00