Pořad Český motorsport startuje novou éru plnou novinek

808 přečtení
4 minut čtení

Reportáž na přání, onboard měsíce, nové rubriky, soutěž o svezení v závodní Škodě Fabia Rally2 nebo sekce na vlastní kůži s Nikolou Červinkovou – to jsou jen některé z letošních novinek pořadu Český motorsport, který se stěhuje na speciální motoristickou stanici Nova Sport 5.

Pořad Český motorsport je na televizních obrazovkách stálicí od roku 2017 a letos se fanoušci mohou těšit na spoustu vylepšení. „Chceme pořad ještě více přiblížit moderním divákům, a tak jsme přidali více reportáží a zkrátili jejich stopáže. Cílem je neustálá akce, aby se diváci ani na chvíli za 30 minut vysílání nenudili. Vždy na začátku nabídneme rychlý přehled nejvýraznějších výsledků českých závodníků napříč disciplínami. Celý pořad ale stojí hlavně na atraktivních příbězích ze zákulisí,“ říká dramaturg a moderátor pořadu Radek Mazal, kterého televizní diváci znají z přímých přenosů F1, MotoGP a dalších (nejen motoristických) sportů.

Budeme sledovat účinkování našich nadějných jezdců na mezinárodní scéně – například Romana Staňka, Filipa Salače nebo Erika Caise. (Foto: Lukáš Chum)

Osvědčenou moderátorskou dvojici vytvoří opět s Nikolou Červinkovou, která letos zažila premiéru na Dakaru a moderuje studia MotoGP, WorldSBK i večerní relaci Sportovních novin. „Diváci nám často psali, co chtějí vidět, a tak nově spouštíme reportáže na přání. Sami diváci rozhodnou, co natočíme. V prvním dílu třeba uvidí, jak se vyrábějí závodní helmy pro formuli 1. Natáčeli jsme přímo na Velké ceně Bahrajnu. Mě pro změnu dakarák Honza Brabec učil, jak se jezdí na jeho motorce. Věřím, že to pobaví,“ usmívá se sympatická moderátorka Nikola Červinková. První díl nové éry má premiéru už dnes 6.5. v atraktivním čase od 20:00 na Nova Sport 5. Zpětně ho diváci najdou i na VOYO. Kromě premiéry každé první pondělí v měsíci připravíme i několik tématických speciálů přímo z míst konání významných světových závodů. Již za pár dnů vyrážíme do Belgie, kde se 11.5. jede tradiční šestihodinovka FIA WEC TotalEnergies 6 Hours of Spa-Francorchamps.

Napsat komentář

Předchozí článek

Zlaté vykročení za evropským titulem

Další článek

Formule 1 v Česku: před 75 lety poprvé a naposledy

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00