Deštivý Rallysprint Kopná pohledem Lukáše Chuma

847 přečtení
3 minut čtení

V okolí Mekky českého rallysportu se o uplynulém víkendu rozběhl i druhý český šampionát zvaný Rallysprint série. Rallysprint Kopná se měl původně uskutečnit dříve, ale kvůli covidovým opatřením byl odložen do termínu již dříve ze stejných důvodů odložené Rallye Český Krumlov. Absolutními vítězi Rallysprintu Kopná v Poháru 2+ se stali Erik Cais s Jindřiškou Žákovou s vozem Ford Fiesta R5 Mk II. V rámci hodnocení Rallysprint série se z vítězství radovali Lumír Firla s Michalem Večerkou na Peugeotu 208 R2.

První deštivý podnik letos

Soutěž byla hodně poznamenána počasím. V pátek bylo na shakedownu slunečno a relativně teplo, naopak už v noci na sobotu se citelně ochladilo a všichni podle předpovědi počasí dopředu věděli, že suché podmínky tentokrát nebudou. Z pohledu fotografa je při dešti vždy všechno náročnější, ale zároveň déšť dává příležitost vzniku zajímavých fotografií, které by bez něj nevznikly! Posuďte sami.

Brod

Nazvat Slušovicko Mekkou českého rallysportu není určitě nikterak přehnané. Nemusí být člověk žádný rallyový encyklopedista, aby se mu všude při projíždění regionem vybavovaly spojitosti s rally. Ať už jde o nějakou obec, kudy vede nebo v minulosti vedla nějaká rychlostní zkouška nebo tam sídlí nějaký závodní tým nebo člověk jen poznává různá známá místa či zajímavé úseky. Například na části rychlostní zkoušky vedoucí z Trnavy do Všeminy vznikl díky letošnímu dešti takový brod, který na závodech v Čechách často nevídáme.

A mnohem víc…

Zajímavého toho na Rallysprintu Kopná bylo letos vidět i díky počasí hodně. Hodně se katovalo, hodně stříkala voda a bahno a díky panujícím podmínkám se spoustu posádek nevyhnulo chybám. Příjemné také bylo vidět a zejména slyšet znovu na trati vůz Škoda Fabia S2000…

Předchozí článek

Bzučení elektroaut místo řevu motorů aneb nová éra motorsportu?

Další článek

Sympatická moderátorka Českého motorsportu zažila rally na vlastní kůži!

Nejnovější články

0 £0.00