Škoda cup významně omlazuje

/
1130 přečtení
3 minut čtení

Agilní tuzemský importér Škody Auto pokračuje ve svých aktivitách na poli českého motorsportu také v letošním roce. Podporované posádky si to mezi sebou rozdají o medailové pozice v rallyovém mistrovství republiky.

V tradiční sestavě dealerských týmů nechybí desetinásobný mistr ČR a úřadující šampion Jan Kopecký, jenž se spolujezdcem Janem Hlouškem usedne opět do Škody Fabia Rally2 v barvách Agrotec Škoda Rally Teamu. Nechybí ani dvojice Vančík Motorsportu ve složení Dominik Stříteský/Jiří Hovorka, která sice znovu pojede pod hlavičkou Auto Podbabská Škoda MOL Teamu, ale letitou Škodu Fabia R5 vymění za aktuální Škodu Fabia Rally2. To samé platí pro Adama Březíka s Ondřejem Krajčou. Také oni budou mít v Samohýl Škoda Teamu k dispozici poslední generaci Škody Fabia. Prominentním nováčkem domácího mistráku se stane Erik Cais, pro něhož bude většina soutěží velkou neznámou. Chráněnec Orsák Rallysportu nastoupí za nově vytvořený Autocentrum Lukáš Škoda Team společně s Petrem Těšínským. V plánu má i několik zahraničních startů, při těchto příležitostech by měl navigátorskou roli převzít Slovák Igor Bacigál.

Jedním z nemnoha vetřelců narušujících hegemonii Fabií bude Hyundai i20 Rally2 Martina Vlčka. (Foto: Svarmetal Motorsport)

Všechny 4 posádky se už 7. dubna objeví ve Valašském Meziříčí, aby se před sezonou rozjely v rámci úvodního dílu Poháru 2+. První mistrovská soutěž roku 2024 (Rallye Šumava Klatovy) je na programu 20. a 21. dubna, po ní následuje 5 obvyklých podniků (Český Krumlov, Hustopeče, Bohemka, Barumka a Pačejov). Letošní novinkou bude rozdělení startovního pole do dvou víceméně samostatných seriálů – vedle mistrovství ČR pro vozy tříd RC2 až RC5 v souladu s homologací FIA se paralelně pojede tzv. Autoklub Rally Challenge vypsaná pro národní třídy RN6 až RN10. Jak to bude v praxi fungovat a zda v dobách ekonomické nejistoty něčemu prospěje další fragmentace, se teprve ukáže.

Napsat komentář

Předchozí článek

Na III. Rallyshow Vacov si to už tuto sobotu rozdá Dakar s WRC

Další článek

Ledy tající politikou i globálním oteplováním

Nejnovější články

0 £0.00