Složí Roman Staněk reparát?

/
1119 přečtení
5 minut čtení

Sice se kolem toho zvedaly umělé vlny, ale v zásadě to byla od začátku hotová věc: Roman Staněk ve svých 20 letech absolvuje druhou a zřejmě poslední sezonu ve formuli 2.

Loni byl mezi 22 účastníky nováčkem a konečným 18. místem rozhodně nezazářil. Letos by chtěl zužitkovat získané zkušenosti a posunout se dopředu. Zůstává členem italské sestavy Trident Motorsport a jeho novým týmovým kolegou bude Nizozemec Richard Verschoor. „Jsem opravdu rád, že mohu pokračovat ve své cestě s týmem Trident. Vytvořili jsme si za uplynulé roky skvělý vztah a pro letošní rok zde vidím velký potenciál. Nemůžu se dočkat toho, co nám nová sezóna přinese,“ těší se na druhou příležitost jediný český jezdec ve startovním poli. Ví, že tentokrát jde hlavou proti zdi a žádné výmluvy už mu nepomohou. Buď přesvědčí o schopnosti držet krok se špičkou, nebo jeho sen o formuli 1 definitivně končí. Určitou výhodou může být skutečnost, že podle expertů nepatří k největším favoritům. Může tedy jet bez tlaku všeobecného očekávání a soustředit se pouze na svůj vlastní výkon. Nevýhodu představuje jeho solitérní postavení. Ani letos nebude součástí žádného juniorského programu, kde by měl cestičku alespoň částečně prošlápnutou.

Všechny týmy budou mít k dispozici nové auto od Dallary, které se od toho dosavadního na první pohled výrazně liší. Motor Mecachrome 3.4 V6 Turbo zůstává stejný, ale od příštího roku bude povinně spalovat plně syntetický benzín arabské firmy Aramco. (Foto: Dallara Group S.r.l.)

Rok 2024 má z pohledu formule 2 výjimečné postavení. Všech 11 týmů přechází na novou generaci monopostu Dallara pojmenovanou F2 2024 a data nasbíraná v minulosti nebudou mít takový význam. To sice srovnává šance jednotlivých stájí, protože všichni začínají ze stejného bodu, ale na druhou stranu to přinese převahu přirozeného jezdeckého talentu nad zkušenostmi. Ostatně z tohoto důvodu hvězdný junior Mercedesu Andrea Kimi Antonelli přeskakuje formuli 3 a míří z evropské série FRECA rovnou do formule 2. Bude to právě 17letý italský objev Tota Wolffa, kdo pomyslně oddělí zrno od plev. Komu vypráší kožich, ten by měl hledat závodnické štěstí někde jinde. Na které straně barikády skončí Roman Staněk? O tom rozhodne 28 závodů v rámci 14 víkendů Grand Prix. Začíná se už 1. března na bahrajnském okruhu v Sáchiru a díky televizní stanici Nova Sport u toho mohou být i čeští diváci.

Napsat komentář

Předchozí článek

Nejtěžší arabský Dakar ve zpětném zrcátku

Další článek

Vítěz z Monte Carla Thierry Neuville vyhlíží CER

Nejnovější články

0 £0.00