Druhá liga ve skvělém světle: do Škodovek usednou Solberg, Cais i dvě Finky

//
1865 přečtení
5 minut čtení

Nový ročník mistrovství světa v automobilových soutěžích startuje přesně za měsíc slavnou Rallye Monte Carlo. Velké drama slibuje i šampionát FIA WRC2, kde se představí řada zajímavých tváří.

Početné startovní pole i vysoká kvalita – obojího druhá liga naservíruje měrou vrchovatou. Míst ve vozech Rally1 není mnoho, a tak se WRC2 stává domovem nejednoho špičkového jezdce. Zřejmě nejznámějším jménem sezony 2023 bude Oliver Solberg. Mladý Švéd usedne do nové Škody Fabia Rally2 německé stáje Toksport WRT s jediným cílem: vybojovat titul a dokázat, že vyhazov z továrního týmu Hyundaie nebyl spravedlivý. Jako navigátor pokračuje britský spolujezdec Elliott Edmondson. Nečeká je ovšem snadná mise, tvrdá konkurence jim vyroste přímo u Toksportu. S dalšími Škodovkami totiž vyrazí do boje o nejvyšší příčky dvojice Finů – obhájce titulu Emil Lindholm a jeho mladší krajan Sami Pajari. Spojí je nejen příslušnost ke stejnému týmu a národnosti, ale také příslušnice něžného pohlaví po jejich boku. Vedle Lindholma se opět posadí Reeta Hämäläinen (na titulce vpravo), Pajari pojede s letošní vítězkou WRC3 mezi spolujezdci Enni Mälkönen (na titulce vlevo). A aby nových Fabií nebylo málo, přesedá do ní Erik Cais. O jeho plánech jsme informovali zde. Na světě už je video z prvního testu týmu Orsák Rallysport.

Za peníze nápojového gigantu Monster Energy bude čeřit vodu syn legendárního Mr. Hollywooda Oliver Solberg. Bude slavné jméno stačit na vítězství? (Foto: Toksport WRT)

Naštěstí nepůjde o Škoda Cup, protože se zapojí i další hráči na poli třídy RC2. M-Sport nasadí dvojici Fordů Fiesta Rally2. Jeden z nich bude pilotovat Francouz Adrien Fourmaux, jenž letos řídil Pumu Rally1, druhý povede Lucemburčan Grégoire Munster, jehož největším dosavadním úspěchem je vítězství ve WRC2 na poslední soutěži v Japonsku. Za volantem Fiesty se objeví také úřadující juniorský šampion a chráněnec Otta Tänaka – estonský talent Robert Virves. O slovo se hlásí rovněž Citroën Racing. Sází především na 27letého Yohana Rossela, jehož Citroën C3 Rally2 servisuje francouzský PH Sport. Dalším podporovaným jezdcem bude Španěl Alejandro Cachón, o jehož „cé-trojku“ se postará tým Sports&You. Stéphane Lefebvre má v plánu vybrané soutěže s vozem belgického DG Sportu. Po jistém váhání poskytne podporu i Hyundai Motorsport. Francouzská stáj 2C Compétition nasadí dvojici Hyundaiů i20 Rally2, do nichž usednou zkušený Fin Teemu Suninen a mladý Paraguayec Fabrizio Zaldivar.

Napsat komentář

Předchozí článek

Severočeši sází na Nizozemce a hybrid

Další článek

Češi v korejském elektromobilu mají bronz ze soutěží pravidelnosti

Nejnovější články

0 £0.00