Češi v korejském elektromobilu mají bronz ze soutěží pravidelnosti

/
573 přečtení
4 minut čtení

Česká posádka Michal Žďárský – Jakub Nábělek s vozem Hyundai Kona Electric zakončila letošní elektrický pohár FIA v soutěžích pravidelnosti celkovým 3. místem. Jde o historicky nejlepší výsledek našich barev v tomto seriálu.

Letošní sezonu tvořilo 7 podniků, mezi nimiž nechyběla jihočeská Czech New Energies Rallye. Hned ten první přinesl dvojici podporované importérem Hyundai Motor Czech vítězství v hodnocení spotřeby. Po započtení pravidelnosti bylo výsledkem 2. místo za zkušenou domácí posádkou. Doma v Českém Krumlově obhajovali Žďárský s Nábělkem loňské vítězství, a to se po náročné třídenní soutěži čítající téměř 600 km skutečně povedlo. Do dalekého Portugalska tak česká dvojice vyrážela se startovním číslem 1 a stejně jako ve Španělsku tam brala stříbro. Po zrušení červencové soutěže na Islandu následovaly v rychlém sledu podniky ve Slovinsku, španělském Bilbau a Monaku. Z nich si Češi odvezli 8., 2. a 10. pozici. Zejména eRally Monte-Carlo patří pro svou historii, prostředí a obrovskou konkurenci k největším výzvám. „Pokud chcete uspět na Monte, je třeba tam vzhledem k odlišnosti soutěže jezdit pravidelně a postupně sbírat zkušenosti. Letos jsme jich získali tolik, že příště už by nás nemělo nic překvapit. Desáté místo a jeden bod do šampionátu byl náš nejhorší výsledek v sezóně, ale dosud nejlepší na Monte. Za rok se vrátíme a budeme útočit na nejvyšší pozice,“ komentoval výjezd do monackého knížectví spolujezdec Jakub Nábělek.

Sezónu ukončila listopadová zastávka v italských Dolomitech. Čtvrtá stříbrná medaile vynesla české dvojici dostatek bodů k zisku 3. místa v závěrečné klasifikaci. Bodovalo 35 posádek z 11 zemí, mezi nimi i další Češi. Především díky úspěchu Žďárského s Nábělkem se značka Hyundai umístila v poháru výrobců na 2. příčce za svým koncernovým sourozencem. Zdá se, že nejúspornější elektromobily dělají Korejci.

Konečné pořadí FIA ecoRally Cupu 2022: 1. Eneko Conde Pujana-Lukas Sergnese Bermudez (E/Kia e-Soul) 118,5 bodu, 2. Guido Guerrini-Artur Prusak (I-F/Kia Niro EV) 115,5 bodu, 3. Michal Žďárský-Jakub Nábělek (CZ/Hyundai Kona Electric) 100,5 bodu.

Napsat komentář

Předchozí článek

Druhá liga ve skvělém světle: do Škodovek usednou Solberg, Cais i dvě Finky

Další článek

Čtyřicítka na krku, ale bez dárku

Nejnovější články

0 £0.00