Erik Cais v sezoně 2023

1910 přečtení
5 minut čtení

Pro rok 2023, kdy se v České republice poprvé pojede soutěž vrcholného seriálu WRC, se zrodilo spojení český jezdec, český vůz, český tým. 23letý Erik Cais bude v nadcházející sezoně startovat se zbrusu novým soutěžním vozem Škoda Fabia RS Rally2 v sedmi soutěžích světového šampionátu WRC2. Náročný program zahrnuje také minimálně 5 startů v mistrovství Evropy ERC. K věrným dosavadním sponzorům projektu YACCO, MILWAUKEE, MICHELIN, AČR a P1 se připojil RED BULL a SAMOHÝL MOTOR.

Program startů 2023

7 soutěží WRC2 (Monte Carlo, Chorvatsko, Portugalsko, Sardinie, Finsko, Řecko, Střední Evropa) s cílem nasbírat co nejvíce poznatků a zkušeností.

5 soutěží ERC (Fafe, Kanárské ostrovy, Liepaja, Řím, Barum) s cílem umístit se na stupních vítězů. Tým pracuje na zajištění dalších evropských startů

Vůz

Škoda Fabia RS Rally2 výrobního čísla 7 (první klientský vůz převzatý dne 30. 11. 2022) servisovaná týmem Orsák Rallysport. Náročný program vyžaduje druhý vůz, který má tým přislíben na začátek sezony 2023. Velký dík za zajištění nového vozu patří Škodě Motorsport a osobně panu Michalu Hrabánkovi.

Týmoví sponzoři

 • Renomovaný světový producent olejů YACCO, který Erika podporuje od počátku projektu
 • Firma vyrábějící špičkové nářadí pro profesionály MILWAUKEE
 • Prodejce vozů Škoda ze Zlína SAMOHÝL MOTOR
 • Autoklub České Republiky AČR, který Erika Caise pravidelně zařazuje do národní reprezentace
 • Výrobce závodních kombinéz P1
 • Světový výrobce energetických nápojů RED BULL. Erik Cais byl vybrán jako jediný český sportovec na
  čtyřech kolech s prestižním označením Red Bull Athlete
 • Výrobce špičkových pneumatik MICHELIN. Erik Cais se stal pro rok 2023 jedním ze čtyř továrních jezdců
  firmy Michelin v motoristickém sportu na světě, jediným v rally. Zúčastní se testů závodních pneumatik

Jezdec Erik Cais

„Poslední tři sezony jsem strávil za volantem Fiesty Rally2 a mám už se čtyřkolkou dostatek zkušeností. Myslím si, že Škoda Fabia RS Rally2 bude klíčem k úspěchu. Máme k dispozici technickou podporu Škody Motorsport a moc se těším, že budu startovat s novým vozem. Jsme reprezentanti českého autoklubu AČR a České republiky, takže jsem rád, že pojedu s českým autem. Navíc díky zařazení Central Europe Rally do WRC budeme mít možnost ukázat se před domácím publikem. Splnil se mi sen když jsem se stal Red Bull atletem, což je pro sportovce neuvěřitelná čest. Neskutečně se tak těším na novou sezónu.

Šéf týmu Jaroslav Orsák

„Před novou sezonou jsme plní očekávání. Návrat ke značce Škoda je velkou výzvou pro celý tým. Ještě do vánočních svátků chceme stihnout dvoudenní test, aby Erik novou Fabii RS Rally2 poznal. Následně mechanici celé auto rozeberou, aby se s ním naučili pracovat a věděli kam sáhnout, když bude potřeba. Po Novém roce máme naplánovaný další dvoudenní test před úvodní soutěží WRC Rallye Monte Carlo.“

Předchozí článek

Bída obchází motorsport, i Charouz už stahuje rolety

Další článek

Severočeši sází na Nizozemce a hybrid

Nejnovější články

0 £0.00