Sympatická moderátorka Českého motorsportu zažila rally na vlastní kůži!

/
782 přečtení
3 minut čtení

Svezla se ve veteránovi! Vyzkoušet na vlastní kůži rally historických automobilů je snem většiny fanoušků motorsportu. Moderátorce pořadu Český motorsport a Sportovních novin na stanici TV Nova Nikole Červinkové se to splnilo, a navíc v jedinečném voze.

Škoda Octavia Touring Sport se na světě se dochovalo jen pár kousků. Z unikátní sbírky Davida Tomka se povedlo zapůjčit originál, který jel v 60. letech slavnou Rally Monte Carlo. Pro sběratele má takový unikát nevyčíslitelnou hodnotu.

“Letos slavíme 120 let působnosti v motorsportu, i proto jsme z našeho muzea vytáhli unikátní kousky a dali je k dispozici tradičnímu závodu,“

objasnil tiskový mluvčí ŠKODA Auto Česká republika, Pavel Jína.
Nikola Červinková na sedadle spolujezdkyně ve Škoda Octavia Touring Sport.

“Je to pro mě úplná premiéra takhle v závodě. Trošku jsem z toho sice měla nejdřív obavy, ale už jsem se hodila do pohody,“

řekla těsně před startem závodu moderátorka Nikola Červinková.

Oblíbená sporťačka obstarala navigování a řídil zkušený matador moderní rally David Tomek. Tradiční 7 Castles Trial se se jede podle přesně stanovené trasy. V kontrolních bodech musí být posádky na minutu přesně.

“Ztratili jsme se jen jednou, takže snad dobrý. Davidovi jsem dělala průvodkyni po místních hradech a k tomu jsem mu i zpívala – třeba Na Okoř je cesta,“

smála se novopečená navigátorka.

V konkurenci 60 posádek z Česka i zahraničí dokončila dvojice Tomek – Červinková na 37. místě. Majitel vozu a soutěžák s 16letou zkušeností z MČR v rally David Tomek byl s výkonem nové navigátorky spokojený.

“Nikča se chytla neskutečným způsobem, až jsem byl fakt překvapený, žádné problémy, auto dojelo. Teď ještě aby dojelo zpátky do muzea,”

řekl zkušený jezdec na závěr akce.

Video reportáže ze Sportovních novin na TV Nova najdete zde. Obsáhlejší reportáž uvidíte v příštím dílu pořadu Český motorsport na stanicích Nova Sport a videoportálu Voyo.

Předchozí článek

Deštivý Rallysprint Kopná pohledem Lukáše Chuma

Další článek

Merliho rekord zrozený ze souboje titánů

Nejnovější články

0 £0.00