Jan Kopecký vítězem jubilejní Barumky. Pilot dealerského týmu ŠKODA slaví předčasně zisk osmého mistrovského titulu!

/
1339 přečtení
5 minut čtení

Každá rally končí až v cíli poslední rychlostní zkoušky. Toto zlaté pravidlo motoristického sportu platilo i na letošní Barum Czech Rally Zlín. Jan Kopecký s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo se stal vítězem poté, co do té doby suverénně vedoucí Erik Cais s Fordem Fiesta Rally2 přibližně v polovině závěrečného testu havaroval. Tímto dramatickým vítězstvím si dvojice Kopecký – Hloušek zajistila dvě soutěže před koncem sezony titul mistrů ČR pro rok 2021.

Honza Kopecký už byl na letošní Barumce smířený s druhým místem. Na extrémně rychlého Erika Caise zkrátka nikdo neměl. Jak už to ale v životě bývá, tak zajíci se počítají až po honu… Někdo tomu může říkat styl hyena. My tomu říkáme zkušenost vyzrálého matadora!

Největším strašákem jubilejní 50. Barum Czech Rally Zlín mělo být počasí. Přestože se předpověď silných dešťových přeháněk nakonec nevyplnila, tradiční česká soutěž si i tak udržela pověst jedné z nejtěžších evropských soutěží. Už tak složité podmínky na technicky náročných silničkách zvlněné valašské krajiny komplikovalo množství nečistot – zejména kamení a bláta, které se vytahaly z provlhlých krajnic. „Barumka je z tohoto pohledu šílená, zrádný je zde každý metr trati. Erik si zasloužil vyhrát, jel fantasticky. Zkoušeli jsme s ním bojovat až do cíle, štěstí bylo nakonec na naší straně. Děkuji týmu i spolujezdcovi za perfektní výkon,“ komentuje tradiční vrchol domácí rally sezony Jan Kopecký. Pilot nově vzniklého dealerského týmu ŠKODA Agrotec nebyl na Zlínsku poražen od roku 2015, desátým vítězstvím dokonce ještě více posílil pozici rekordmana Barum Rally.

Barumácká bilance bývalého továrního pilota škodovky je obdivuhodná – na nejslavnější české rally vyhrál Jan Kopecký už podesáté. Od roku 2015 zde nevyhrál nikdo jiný. Stejně jako v předchozích letech na Zlínsku si i nyní “Kopec” s předstihem zajistil mistrovský titul. Zlatá jízda pokračuje.

Na ikonické české rally se představily i další posádky s vozy ŠKODA. Pro druhé místo si nakonec dojel Andreas Mikkelsen. Nor startující za privátní stáj Toksport WRT podporovanou týmem ŠKODA Motorsport se dostal do průběžného vedení FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a míří za titulem kontinentálního šampióna. Pozornost českých fanoušků se ve velké míře zaměřila i na další piloty startující s vozy ŠKODA. Velice dobře si na Barum Rally vedli Filip Mareš s Radovanem Buchou, kteří s nejnovější specifikací vozů ŠKODA FABIA Rally2 evo dojeli na třetím místě. Mezi nejlepší desítku jezdců se vešel i Miroslav Jakeš ze zlínského týmu ŠKODA Samohýl. Osm z deseti nejrychlejších vozů Barum Czech Rally Zlín 2021 vezlo na kapotě okřídlený šíp.

Napsat komentář

Předchozí článek

Bohatý závodní víkend na dvou, třech i čtyřech kolech

Další článek

Dramatický závěr Nova Sport eRally Cupu. Tady je deset výherců!

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00