Škoda Superb Combi Scout jako elegantní cestovatelský koráb

268 přečtení
4 minut čtení

Výdrž, síla, elegance, pocit jistoty a bezpečí. Přestože Superb třetí generace se s námi pomalu loučí a přichází jeho novější nástupce, náš fotograf Lukáš Chum u příležitosti Rally Vyškov vyzkoušel verzi Scout s dieselovým motorem 2.0 TDI 147 kW 4×4 s automatickou převodovkou. I v konkurenci značně novějších a prémiových modelů jde stále o dravé a velmi atraktivně vypadající auto.

Už na první pohled zaujme svou šířkou. A právě i díky ní působí jako velmi dobře vyvážené auto. Navíc vyšší světlá výška mu jednak dodává jedinečnost a jednak také svobodu. Pro ty, kteří žijí aktivním životním stylem, je to jasná volba.

“Už po kilometru jízdy jsem cítil lehkost, s kterou jede. Nečekal jsem, že bude o tolik jiný než standartní Superb. Podvozek žehlí silnici a cesta v něm opravdu utíká. Navíc si v klidu poradí i s náročnějším terénem,” říká fotograf Lukáš Chum.

Přitom je to stále limuzína, o jejímž pohodlí vás neustále přesvědčuje i v interiéru. Má pohodlné sedačky, ikdyž je nutné podotknout, že v těch z Octavie RS se stále sedí ještě o trochu pohodlněji, ale to je možná i o osobních preferencích. Vpředu i vzadu je hodně místa a dostatek rychlých nabíjecích USB-C portů. Všemu pak vévodí velký displej infotainmentu, který se nesekal, spolu s virtuálním kokpitem. Ocenit lze i mechanické ovládání klimatizace. To je v novějších autech jen součástí infotainmentu a přenastastavení klimatizace tak u nich není věcí pouze “otočení kolečka” jako tady.

Dieselový dvoulitr 4×4 navíc jezdí zároveň úsporně. Při standartní jízdě se v klidu dostanete do šesti litrů. Je to tedy téměř ideální cestovatel jak pro rodinu, tak pro manažery.

“Hodně se mi líbil pohled zezadu, kde je dominantou stříbrný difuzor zabudovaný v nárazníku. Za mě jde asi o nejlepší Superb třetí generace. Je praktický, nezalekne se nezpevněných cest a přitom je to pořád velmi dobře ovladatelné a komfortní auto tak, jak jsme u Superbu zvyklí. Navíc je i přes svou váhu živý a má perfektní dynamiku. Superb Combi Scout prostě dodává styl, jaký jiná Škodovka nedodá,” doplňuje Chum.

Cena vozu Škoda Superb Combi Scout, kterou měl fotograf Lukáš Chum zapůjčenou na Rally Vyškov, momentálně startuje na 1 180 900 Kč.

Za zapůjčení vozu děkujeme společnosti Škoda Auto.

Předchozí článek

Roman Staněk před zásadní otázkou: jak dál?

Další článek

Inflace okruhových seriálů ve střední Evropě?

Nejnovější články

0 £0.00