Orlen Speedway Academy angažovala českého teenagera

/
1428 přečtení
5 minut čtení

Čerstvě 16letý plochodrážní jezdec pražského Olympu Adam Bednář se stal členem prestižní akademie podporované společností Orlen. Na jeho výkonnostní růst bude dohlížet žijící legenda světové ploché dráhy Bartosz Zmarzlik.

Polský petrochemický koncern se u nás dostává do všeobecného povědomí zásluhou postupujícího rebrandingu čerpacích stanic Benzina, ale fandové motorsportu ho již delší dobu vnímají jako významného sponzora řady týmů i jezdců. Nejznámějším českým jménem je nepochybně Martin Prokop. Nyní nastal čas pro nový projekt, tentokrát zaměřený na nejpopulárnější motoristickou disciplínu v Polsku. Orlen Speedway Academy, jejíž tváří se stal čtyřnásobný mistr světa na krátké ploché dráze Bartosz Zmarzlik, expanduje do Česka. Do tohoto programu byl přizván 16letý Adam Bednář, který je považován za největší současný talent české plochodrážní scény. K jeho rozvoji bude zapotřebí několik dalších aspektů, aby se mohl stát budoucí hvězdou. Právě s tím mu má pomoci osobnost Zmarzlikova formátu. „Jsem rád, že mohu spolupracovat se společností Orlen, která dlouhodobě působí v Polsku a nyní rozšířila svou působnost i do České republiky. Své zkušenosti mohu předávat i tak nadějnému mladému jezdci, jakým je Adam Bednář. Budu se také snažit ukázat mladé generaci, jak krásným sportem plochá dráha je,“ řekl na tiskové konferenci Bartosz Zmarzlik.

Orlen Speedway Academy byla představena české veřejnosti na tiskové konferenci krátce před startem tradičního plochodrážního závodu Tomíčkův memoriál – zleva Anna Ziobroń, Adam Bednář a Bartosz Zmarzlik. (Foto: AK Markéta při PSK Olymp Praha)

Orlen Speedway Academy si klade za cíl povzbudit děti a mladé lidi, aby si vyzkoušeli motoristický sport. Přestože v Polsku není nouze o plochodrážní talenty, jak ukazuje třeba dvojnásobný juniorský mistr světa a člen Orlen Teamu Mateusz Cierniak, v mnoha jiných zemích existují určité problémy s výchovou nadějných adeptů. Především to chce akademie změnit. „Podpora dětí a mladých lidí je součástí strategie společnosti Orlen. Jsme velmi rádi, že Bartosz Zmarzlik podpoří tak talentovaného jezdce, jakým je Adam Bednář, a bude mu předávat své znalosti a zkušenosti,“ vysvětlila ředitelka marketingu a sponzoringu ve společnosti Orlen Anna Ziobroń. Rodák z Jindřichova Hradce přičichl k motocyklovému sportu už v 5 letech, kdy začal závodit v motokrosu. Později se přeorientoval na plochou dráhu, které zůstal věrný dodnes. Navzdory svému nízkému věku už dokáže vyhrávat proti zkušenějším soupeřům. Naposledy to dokázal včera v Březolupech, kde suverénně ovládl finálový závod českého šampionátu a zajistil si titul vicemistra republiky pro rok 2023. Vše nasvědčuje tomu, že o tomto talentovaném juniorovi budeme slýchat stále častěji…

Napsat komentář

Předchozí článek

Začala éra Petra Nikodéma?

Další článek

Česko má světového šampióna!

Nejnovější články

0 £0.00