Zapadlý úspěch českého supermota

/
684 přečtení
4 minut čtení

Jednostopá obdoba automobilového rallyekrosu u nás zatím nemá velkou popularitu, přesto by neměl zůstat bez povšimnutí zářez Milana Sitnianského. Letošní covidem zmrzačené MS v supermotu dokončil na 4. místě a ke stejné příčce vytáhl český tým při MS družstev.

Mistrovství světa v supermotu se letos skládalo jen z 5 podniků, z nichž 3 se konaly v Itálii, 1 ve Španělsku a 1 u nás ve Vysokém Mýtě. Ten závěrečný se jel jako Grand Prix Lombardie v Castelletto di Branduzzo a jeho vítězem se stal Rakušan Lukas Höllbacher, který po druhé pozici v první jízdě zvítězil v obou nedělních kláních. Na celkovém druhém místě skončil francouzský jezdec Thomas Chareyre, jenž po vyhrané sobotní rozjížďce dojel v neděli dvakrát druhý. Třetí pozici ve Velké ceně Lombardie vybojoval německý závodník Marc-Reiner Schmidt, když získal body za vítězství v superpole a tři třetí místa v jednotlivých rozjížďkách. V součtu mu to stačilo na uhájení náskoku v celkové klasifikaci a zisk mistrovského titulu před fenomenálním Francouzem Chareyrem. Ten se stal mistrem světa již šestkrát, díky čemuž je nejúspěšnějším supermotardistou všech dob.

Milan Sitnianský si vyrovnanými výkony v průběhu sezony dojel pro 4. místo v MS. Bude to příští rok ještě lepší?

Náš Milan Sitnianský zajel dvakrát čtvrté a jednou šesté místo. V konečném účtování z toho vyšla bramborová medaile, což můžeme považovat za jeden z největších úspěchů českého motorsportu v letošním roce, jakkoliv tahle disciplína neprožívá zrovna skvělé období. V podobném duchu se odehrálo i MS družstev ve francouzském Carole. Supermoto národů tam nepřekvapivě vyhráli domácí Francouzi, druzí skončili Italové. Česká trojice Milan Sitnianský, Petr Vorlíček a Erik Provazník vybojovala solidní 4. místo v konkurenci 14 týmů.

Konečné pořadí MS v supermotu 2021: 1. Marc-Reiner Schmidt (D/TM) 356 bodů, 2. Thomas Chareyre (F/TM) 345 bodů, 3. Lukas Höllbacher (A/KTM) 342 bodů, 4. Milan Sitnianský (CZ/Honda) 250 bodů, 5. Elia Sammartin (I/TM) 234 bodů, 6. Diego Monticelli (I/TM) 184 bodů.

Napsat komentář

Předchozí článek

Martin Michek vítězem světového poháru

Další článek

9. díl Českého motorsportu je online

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00