Zapadlý úspěch českého supermota

/
693 přečtení
4 minut čtení

Jednostopá obdoba automobilového rallyekrosu u nás zatím nemá velkou popularitu, přesto by neměl zůstat bez povšimnutí zářez Milana Sitnianského. Letošní covidem zmrzačené MS v supermotu dokončil na 4. místě a ke stejné příčce vytáhl český tým při MS družstev.

Mistrovství světa v supermotu se letos skládalo jen z 5 podniků, z nichž 3 se konaly v Itálii, 1 ve Španělsku a 1 u nás ve Vysokém Mýtě. Ten závěrečný se jel jako Grand Prix Lombardie v Castelletto di Branduzzo a jeho vítězem se stal Rakušan Lukas Höllbacher, který po druhé pozici v první jízdě zvítězil v obou nedělních kláních. Na celkovém druhém místě skončil francouzský jezdec Thomas Chareyre, jenž po vyhrané sobotní rozjížďce dojel v neděli dvakrát druhý. Třetí pozici ve Velké ceně Lombardie vybojoval německý závodník Marc-Reiner Schmidt, když získal body za vítězství v superpole a tři třetí místa v jednotlivých rozjížďkách. V součtu mu to stačilo na uhájení náskoku v celkové klasifikaci a zisk mistrovského titulu před fenomenálním Francouzem Chareyrem. Ten se stal mistrem světa již šestkrát, díky čemuž je nejúspěšnějším supermotardistou všech dob.

Milan Sitnianský si vyrovnanými výkony v průběhu sezony dojel pro 4. místo v MS. Bude to příští rok ještě lepší?

Náš Milan Sitnianský zajel dvakrát čtvrté a jednou šesté místo. V konečném účtování z toho vyšla bramborová medaile, což můžeme považovat za jeden z největších úspěchů českého motorsportu v letošním roce, jakkoliv tahle disciplína neprožívá zrovna skvělé období. V podobném duchu se odehrálo i MS družstev ve francouzském Carole. Supermoto národů tam nepřekvapivě vyhráli domácí Francouzi, druzí skončili Italové. Česká trojice Milan Sitnianský, Petr Vorlíček a Erik Provazník vybojovala solidní 4. místo v konkurenci 14 týmů.

Konečné pořadí MS v supermotu 2021: 1. Marc-Reiner Schmidt (D/TM) 356 bodů, 2. Thomas Chareyre (F/TM) 345 bodů, 3. Lukas Höllbacher (A/KTM) 342 bodů, 4. Milan Sitnianský (CZ/Honda) 250 bodů, 5. Elia Sammartin (I/TM) 234 bodů, 6. Diego Monticelli (I/TM) 184 bodů.