Juniorský hrdina českého supermota

/
1042 přečtení
4 minut čtení

Ve francouzském Carole se uzavřela letošní sezona světového supermota. Milanu Sitnianskému se moc nedařilo, zato mladý Matěj Kokeš zazářil. Vyhrál oba závody juniorského mistrovství Evropy, čímž stvrdil největší úspěch své dosavadní kariéry.

Český junior sedlající pětaosmdesátku Husqvarna vstoupil do rozjetého šampionátu až ve Vysokém Mýtě, ale potom už pravidelně sbíral umístění na stupních vítězů. Titul mistra Evropy je bez diskuze ve správných rukou. „Z vítězství mám velkou radost. Doufám, že se mi ho podaří příští rok obhájit,“ dodal mladík, který na motorce závodí od svých 7 let. Kontinentálním vicemistrem se stal Estonec Mathias Vetkin na stroji TM, 3. místo bere Španěl Ramon Godino na Yamaze. Žádný další Čech do juniorského mistrovství Evropy bohužel nezasáhl.

Matěj Kokeš si ve 13 letech počínal jako zkušený mazák a po zásluze se stal juniorským mistrem Evropy. (Foto: XIEM)

Světový šampionát se odvíjel podle loňských not, a tak nepřekvapilo, že pořadí na medailových pozicích zůstalo totožné. Titul obhájil Němec Schmidt, přestože na domácí půdě mocně finišoval Francouz Chareyre. Ztrátu stáhnul na 5 bodů, ale víc mu čerstvě dvojnásobný mistr světa nedovolil. S dvojicí továrních jezdců TM dokázal držet krok už jen Rakušan Höllbacher, ostatní dělí citelnější odstup. Stejně jako loni za zády elitní trojky bojoval náš nejlepší supermotardista Milan Sitnianský, nicméně po španělském podniku se mu nepovedlo ani francouzské finále a musel se spokojit s 5. příčkou. To sice není výsledek špatný, ale nic naplat: po 4. místě z minulého roku je to přece jenom ústup ze slávy. Za ním už vystrkoval růžky Francouz Catherine jako nejlepší nováček a zdá se, že Sitnianskému vyrostl nepříjemný soupeř pro nejbližší budoucnost.

Konečné pořadí MS v supermotu 2022: 1. Marc Reiner Schmidt (D/TM) 410 bodů, 2. Thomas Chareyre (F/TM) 405, 3. Lukas Höllbacher (A/KTM) 396, 4. Elia Sammartin (I/TM) 292, 5. Milan Sitnianský (CZ/Honda) 234, 6. Youry Catherine (F/Honda) 219,… 23. Erik Provazník (CZ/Yamaha) 42,… 35. Petr Pinc (CZ/Husqvarna) 4.

Napsat komentář

Předchozí článek

Zažili jsme uhlíkově neutrální Rally Pačejov

Další článek

Jílková našla nové působiště. Co bude s Bábíčkovou?

Nejnovější články

0 £0.00