Ambiciózní tým Tomáš Enge SIM Racing sice vznikl teprve na začátku letošního roku, ale velmi rychle pronikl na špičku tuzemské simracingové scény a dále rozšiřuje své aktivity. Postupně se objevuje v nejprestižnějších virtuálních seriálech. Aktuálně má 54 členů, působí na 5 herních platformách a postupně buduje novou organizační strukturu.
Sestava kolem Tomáše Engeho se dále rozrůstá a dostává se do pozice, kdy si může vybírat nejlepší osobnosti z řad jezdců, manažerů i inženýrů. To vyžaduje nové metody řízení, postavené na rozčlenění týmu do několika divizí. Šéfem největší divize F1 Esports se stal Daniel Krejdl, osvědčený pořadatel esportových soutěží s výbornými organizačními a vyjednávacími schopnostmi. K dispozici mu jsou manažeři s bohatými zkušenostmi ze scény F1 Esports – Lars Buttermann, Alberto Barros a Liam Carag. Všichni spolu v minulosti úspěšně spolupracovali a dohromady tvoří skvěle sehrané manažerské trio. Po úspěchu Jana Haladeje v F1 eSport Challengers, který mu vynesl pozici vývojového jezdce oficiálního esportového týmu Aston Martin F1, se týmové aktivity zaměřily na účast v několika komunitních šampionátech na platformě F123 (např. PSGL či EOR F1). V seriálu EOR F1 dosáhl tým Tomáše Engeho na skvělé 3. místo v konečném pořadí, v PSGL se stal Drake Dempsey mistrem výkonnostní třídy F3. Sekce F1 Esports si klade za cíl dostat svého jezdce do oficiální esportové série F1.
Na podobném principu vznikla „gétéčková“ sekce, o jejíž chod se stará dvojice zkušených manažerů Vojtěch Dvořák a Aaron Fox. Ti odpovídají za angažování nových závodníků a vyhledávání vhodných šampionátů pro vozy GT. Vrcholem této sekce je účast v prestižním seriálu vozů GT na platformě Assetto Corsa Competizione. V tvrdé konkurenci nejlepších hráčů světa tým Tomáš Enge SIM Racing pravidelně bojuje o pódiová umístění. Vyhrál 2 kvalifikační turnaje a díky tomu má v současné době 2 posádky v prestižním komunitním vytrvalostním turnaji SimGrid x VCO Grand Finals. Nedávno ambiciózní stáj Tomáše Engeho vstoupila i do vytrvalostního seriálu VEC (Virtual Endurance Championship) na platformě Rfactor2. Zde dostávají příležitost především Vojtěch Polesný a Michal Sedláček, jejichž posádka vyhrála 2 ze 4 dosavadních závodů a usadila se v čele průběžného pořadí třídy GT3.
Na platformě iRacing, na níž trénuje i Max Verstappen, se odehrál nejvýznamnější česko-slovenský seriál Mercedes-Benz Virtual GP. I ten přinesl úspěch nové sestavě na simracingové scéně. Lukáš Přáda se stal vicemistrem a ke stříbrné příčce pomohl společně s Adamem Pilem i týmu Tomáš Enge SIM Racing. Ten se v reprezentativní sestavě zúčastnil také prestižní akce ADAC SimRacing Expo v německém Dortmundu, kde se sešel výkvět simracingového závodění. V konkurenci špičkových hráčů včetně členů esportových odnoží týmů F1 se posádka Lukáš Přáda a Lukas Lindqvist umístila na výborné 5. pozici.
Přestože tým Tomáš Enge SIM Racing působí především na scéně okruhových závodů, je aktivní i na platformě Dirt Rally 2.0. Jeho jezdec Jan Hujíček se stal šampionem Hyundai ProEsport Challenge a ke stejnému výsledku směřuje také ve Škoda eRally Cupu 2023, kde před posledním podnikem vede průběžné pořadí. V nadcházející sezoně se bude soustředit především na novou hru EA Sports WRC. „Během několika měsíců naší existence jsme dosáhli na řadu vítězství a mnoho pódiových umístění napříč všemi závody, jichž jsme se zúčastnili. V současné době náš tým čítá už 54 členů, ale stále rosteme a hledáme nové talenty. Jsem hrdý na to, že jsme se v relativně krátkém čase dokázali dostat do nejvyšších pater světového simracingu, kde nás zavedená komunita začíná brát vážně,“ shrnuje premiérovou sezonu jednoho z nejlepších tuzemských simracingových týmů jeho majitel Tomáš Enge.