Peugeot jede v Česku rally s benzínem i elektřinou

/
611 přečtení
3 minut čtení

Tuzemské zastoupení automobilky Peugeot je na poli motoristického sportu velmi aktivní. K vlastnímu značkovému poháru letos přidá angažmá v české ecoRally trofeji.

Peugeot Rally Cup CZ patří k tradičním ingrediencím české soutěžácké scény, v roce 2023 vstupuje již do svého 7. ročníku. Prvním započítávaným podnikem bude 2. díl domácího mistrovství v automobilových soutěžích – Rallye Šumava Klatovy v termínu od 21. do 23. dubna. Stejně jako v loňském roce bude otevřen pro obě generace sportovního náčiní se lvem ve znaku – Peugeot 208 Rally4 i starší Peugeot 208 R2. Jaromír Tarabus podle všeho nebude obhajovat celkové prvenství, o to větší šance se otevírá pro ostatní. Šestidílný seriál vyvrcholí zářijovou Invelt Rally Pačejov a je velmi pravděpodobné, že vítěz Peugeot Rally Cupu bude opět i mistrem republiky v tzv. dvoukolkách.

Peugeot 208 patří k velmi oblíbeným modelům jak mezi posádkami klasických rally, tak mezi vyznavači ekosoutěží pravidelnosti. (Foto: Peugeot ČR)

Nově se Peugeot zapojí do české trofeje v ecoRally, která odstartuje již o tomto víkendu českokrumlovskou ČEZ Czech New Energies Rallye. Ta bude současně třetím podnikem FIA ecoRally Cupu, dá se tedy očekávat i silná účast posádek ze zahraničí. Na startu nebudou chybět ani 3 Peugeoty e-208 se zkušenými dvojicemi Petr Vomáčka/Martina Vomáčková, Kryštof Hájek/Nikola Hájková a Lukáš Dittrich/Miloš Dittrich. Vomáčkovi a Hájkovi budou reprezentovat importéra francouzské automobilky ve všech 7 podnicích české trofeje. Jako cíl si stanovili pódiová umístění v závěrečném hodnocení sezony 2023 a prvenství v poháru značek.

Napsat komentář

Předchozí článek

WEC vstupuje do zlaté éry, česká stopa nebyla sci-fi

Další článek

Černé mraky nad rally

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00