Motokárový svátek už o tomto víkendu v Třinci

/
534 přečtení
4 minut čtení

Po mnoha letech k nám zavítá mistrovství Evropy v kartingu. Stane se tak o tomto víkendu, kdy se elita starého kontinentu ve třídách OK a OK Junior utká o body na našem nejnovějším motokárovém okruhu Steel Ring v Třinci.

Naposledy byl evropský karting v Česku k vidění na Autodromu Sosnová u České Lípy v roce 2009, jenže tehdy šlo „jen“ o kvalifikační kolo. Dnes se evropský šampionát jezdí jiným systémem než dříve, v Třinci se uskuteční druhý podnik čtyřdílného seriálu. V kartingové hierarchii se motokáry OK nacházejí pod vrcholnou úrovní KZ, ale to nijak nesnižuje dramatičnost soubojů. Stroje s dvoudobými motory o objemu 125 ccm, které točí až 16 000 ot/min, mají odstředivou spojku a mohou je pilotovat jezdci ve věku od 15 let. V lehce utlumené specifikaci Junior smějí za volant už 11leté děti. Do Třince se přihlásilo celkem 233 účastníků z 59 zemí. Ve startovním poli nebude chybět řada domácích nadějí: ve vrcholné třídě OK to jsou sestry Tereza a Petra Bábíčkovy, Jakub Kameník, Jan Koller, Alan Truksa, Vojtěch Tvarůžka, Jiří Bečička, Matěj Preuss, Marek Skřivan, Matyáš Milata, Maxmilian Karhan a Václav Procházka, mezi juniory pak Jindřich Pešl, Dominik Šimek, Tomáš Vančík, Martin Toth, Dominik Závodný, Tobias Pasko, Tobias Szecsenyi, Lukáš Obručník, Klára Tlusťáková, David Gorčica a Michael Hlaváček. V rámci doprovodné FIA Karting Academy Trophy se představí Radek Vávra.

Třinecký Steel Ring hostí poprvé ve své historii vrcholný motokárový šampionát. Bude u toho i mnoho českých jezdců a jezdkyň. (Foto: Steel Ring Třinec)

Steel Ring Třinec je nejmodernějším motokárovým areálem v České republice. Otevřen byl teprve před 6 lety, náklady na jeho výstavbu dosáhly 200 milionů korun. Trať má délku 1232 m a jako jediná v Česku se může pochlubit homologací kartingové komise Mezinárodní automobilové federace (CIK-FIA). Okruh ožije už ve čtvrtek, kdy jsou na pořadu testovací jízdy, v pátek se odehrajou volné tréninky a kvalifikace. Sobota 20.5. bude naplněna kvalifikačními závody všech tříd a v neděli 21.5. program vyvrcholí finálovými jízdami. Jednodenní vstupenku lze pořídit od 350 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma. Doufejme, že tato událost přispěje k renesanci kartingu v naší zemi.

Napsat komentář

Předchozí článek

Škoda Octavia Combi – ideální auto pro fanouška rally

Další článek

Veterán začal nečekaně zostra

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00