Motokárový svátek už o tomto víkendu v Třinci

/
450 přečtení
4 minut čtení

Po mnoha letech k nám zavítá mistrovství Evropy v kartingu. Stane se tak o tomto víkendu, kdy se elita starého kontinentu ve třídách OK a OK Junior utká o body na našem nejnovějším motokárovém okruhu Steel Ring v Třinci.

Naposledy byl evropský karting v Česku k vidění na Autodromu Sosnová u České Lípy v roce 2009, jenže tehdy šlo „jen“ o kvalifikační kolo. Dnes se evropský šampionát jezdí jiným systémem než dříve, v Třinci se uskuteční druhý podnik čtyřdílného seriálu. V kartingové hierarchii se motokáry OK nacházejí pod vrcholnou úrovní KZ, ale to nijak nesnižuje dramatičnost soubojů. Stroje s dvoudobými motory o objemu 125 ccm, které točí až 16 000 ot/min, mají odstředivou spojku a mohou je pilotovat jezdci ve věku od 15 let. V lehce utlumené specifikaci Junior smějí za volant už 11leté děti. Do Třince se přihlásilo celkem 233 účastníků z 59 zemí. Ve startovním poli nebude chybět řada domácích nadějí: ve vrcholné třídě OK to jsou sestry Tereza a Petra Bábíčkovy, Jakub Kameník, Jan Koller, Alan Truksa, Vojtěch Tvarůžka, Jiří Bečička, Matěj Preuss, Marek Skřivan, Matyáš Milata, Maxmilian Karhan a Václav Procházka, mezi juniory pak Jindřich Pešl, Dominik Šimek, Tomáš Vančík, Martin Toth, Dominik Závodný, Tobias Pasko, Tobias Szecsenyi, Lukáš Obručník, Klára Tlusťáková, David Gorčica a Michael Hlaváček. V rámci doprovodné FIA Karting Academy Trophy se představí Radek Vávra.

Třinecký Steel Ring hostí poprvé ve své historii vrcholný motokárový šampionát. Bude u toho i mnoho českých jezdců a jezdkyň. (Foto: Steel Ring Třinec)

Steel Ring Třinec je nejmodernějším motokárovým areálem v České republice. Otevřen byl teprve před 6 lety, náklady na jeho výstavbu dosáhly 200 milionů korun. Trať má délku 1232 m a jako jediná v Česku se může pochlubit homologací kartingové komise Mezinárodní automobilové federace (CIK-FIA). Okruh ožije už ve čtvrtek, kdy jsou na pořadu testovací jízdy, v pátek se odehrajou volné tréninky a kvalifikace. Sobota 20.5. bude naplněna kvalifikačními závody všech tříd a v neděli 21.5. program vyvrcholí finálovými jízdami. Jednodenní vstupenku lze pořídit od 350 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma. Doufejme, že tato událost přispěje k renesanci kartingu v naší zemi.

Napsat komentář

Předchozí článek

Škoda Octavia Combi – ideální auto pro fanouška rally

Další článek

Veterán začal nečekaně zostra

Nejnovější články

0 £0.00