Moderátorka pořadu Český motorsport Nikola Červinková: Vůni benzínu zbožňuji!

/
3582 přečtení
5 minut čtení

Předsudek o tom, že motorsport je parketa pouze mužů už dávno neplatí, nýbrž přitahuje i ženy. Své o tom ví i moderátorka nového pořadu Český motorsport Nikola Červinková. Motorsport má ráda odmalička a na vzrušující svezení s mistrem světa a Evropy Janem Kopeckým v ostrém závodním rallyovém speciálu Škoda Fabia Rally2 Evo vzpomíná dodnes. Co na sebe prozradila jedna z tváří televize Nova a moderátorka nového pořadu Český motorsport?

Nikolo, jak jste se dostala k práci v největší české televizi? V čem spočívá Vaše pracovní náplň?

Do televize Nova jsem nastoupila, když mi bylo 18 let. Nastoupila jsem na stáž přímo na pozici redaktorky sportu. Nejdřív jsem psala články na web a postupně jsem se propracovala k tomu, že jsem začala vytvářet reportáže do televize. Po roce a půl stáže jsem nastoupila na stálo. Nyní už na Nově pracuji 3 roky. Momentálně pendluji mezi moderováním sportovních novin a vyráběním reportáží pro zpravodajství. Takže střídám roli redaktorky a moderátorky.

Moderátorská dvojice nového pořadu Český motorsport Nikola Červinková a Radek Mazal

Jak vznikla Vaše spolupráce s pořadem Český motorsport?

Dostala jsem nabídku a mně se tento nápad líbil, protože mě auta a motorky vždy přitahovaly. Když přišla takhle nabídka, neváhala jsem ani chvilku.

Takže Vám voní benzín?

Přesně tak, voní mi velmi. Od mala jsem ráda koukala na závody formulí nebo motorek. Od malička také chodím na plochodrážní závod Zlatá Přilba v Pardubicích a mám to tam moc ráda.

Jste aktivní řidičkou? Baví Vás řízení?

Ano, ráda řídím. Preferuji především bezpečnou jízdu, proto na běžných silnicích mám radši pohodlná auta, ze kterých na mě dýchá bezpečí. Na uzavřených tratích mě ale fascinují sportovní auta.

Nikola Červinková při svezení s Janem Kopeckým

Jaký je Váš vztah k motorsportu? Byla jste již například na závodech rally, které jsou v Čechách velmi populární?

Přímo na závodě rally jsem ještě nebyla, ale loni jsem měla příležitost svézt se v závodním autě s Janem Kopeckým. Z toho jsem byla úplně nadšená. Přesněji řečeno jsem z toho byla nadšená až s odstupem času. V první chvíli Honzovi asi musely prasknout ušní bubínky, protože jsem celou cestu křičela. Byl to ale zážitek na celý život. Navštěvuji pravidelně také závody motocyklů. Jsem z Pardubic, takže kromě Zlaté přilby pravidelně nechybím ani v Hořicích na závodě 300 zatáček Gustava Havla.

Sedla byste si znovu do závodního auta, kdybyste měla možnost?

Když jsem tenkrát vystoupila, tak jsem si řekla, že určitě ne, ale teď s odstupem času ano. Akorát bych si s sebou vzala polštářek pod zadek, abych viděla ven z auta. Tehdy jsem viděla pouze kapotu a před auto na cestu moc ne.

Předchozí článek

Salačova sezona pravdy

Další článek

Skvělá zpráva! Na Nova Sport startuje nový pořad Český motorsport

Nejnovější články

0 £0.00