Čeští plošináři se v dánském Vojensu neztratili

/
618 přečtení
5 minut čtení

Úspěšný týden má za sebou česká plochá dráha. Na krátkém oválu v dánském Vojensu se uskutečnilo čtyřdenní klání mistrovství světa družstev, v němž si naši reprezentanti vedli až nečekaně úspěšně. Junioři vybojovali titul vicemistrů světa a seniorská sestava skončila pátá.

Pro český tým byl úspěchem už pouhý postup do finálového klání. Vždyť naposledy se mu to povedlo před dlouhými 20 lety. Tentokrát ale družstvo ve složení Václav Milík, Jan Kvěch a náhradník Petr Chlupáč chytilo šanci za pačesy a od začátku ukazovalo dobré výkony. Zejména prvně jmenovaný potvrdil návrat své někdejší formy a stal se tahounem týmu „nehrajícího kapitána“ Zdeňka Schneiderwinda. Ve finále porazil řadu favoritů a udržoval při životě českou naději na medaili. Nicméně závěrečné jízdy skvěle zvládli Australané a zaslouženě se stali světovými šampiony. Obhájci titulu z Velké Británie ztratili už před závodem svou jedničku Taie Woffindena a přestože posbírali nejvíce bodů, v rozjížďce o titul podlehli protinožcům. Bronz brali Švédové, naši skončili o bod za domácími Dány pátí. Na cestě k tomuto úspěchu porazili dokonce i superfavority z Polska v čele s hvězdným Bartoszem Zmarzlikem.

Václav Milík zanechal ve Vojensku silný dojem a s 18 body patřil k nejúspěšnějším jezdcům sobotního odpoledne. Především díky němu dosáhl český tým na solidní 5. příčku. (Foto: FIM)

Již v pátek večer se ve Vojensku dostali ke slovu mladíci do 21 let. Nový promotér Discovery Sports Events rozumně sloučil zápolení juniorských a seniorských družstev do společného programu pod názvem Speedway of Nations, čímž zúčastněným ušetřil náklady finanční i časové. O historicky nejlepší umístění českého juniorského týmu se největší měrou zasloužil Jan Kvěch, když nasbíral 18 z 29 bodů. Dalších 11 přidal Petr Chlupáč a jako náhradník byl připraven teprve 16letý Matouš Kameník, ale do bojů na dráze nakonec nezasáhl. Naši nestačili pouze na Poláky, kteří světové finále juniorů ovládli podeváté v řadě za sebou.

Češi se letos stali juniorskými vicemistry světa – na snímku zleva Matouš Kameník, Petr Chlupáč, Jan Kvěch a manažer Zdeněk Schneiderwind. (Foto: Autoklub ČR)

Konečné pořadí MS družstev na krátké ploché dráze 2022

SoN: 1. Austrálie 30, 2. Velká Británie 32, 3. Švédsko 30, 4. Dánsko 28, 5. Česko 27, 6. Polsko 26, 7. Finsko 16, SoN2 (junioři): 1. Polsko 36, 2. Česko 29, 3. Velká Británie 28, 4. Lotyšsko 28, 5. Dánsko 26, 6. Austrálie 22, 7. Švédsko 18.

Napsat komentář

Předchozí článek

Továrna na adrenalin slaví 35 let, ale ve smrtelné křeči

Další článek

Dvanáctiletá Klára Tlusťáková zkrotila rally fábii!

Nejnovější články

0 £0.00