Tomáš Enge vstupuje s vlastním týmem do světa virtuálního motorsportu

825 přečtení
8 minut čtení

Tomáš Enge SIM Racing Team se stává novou entitou na poli motoristického e-sportu, ale hned od začátku do toho hodlá naplno šlapat. Trojice mladých jezdců se netají vysokými ambicemi a celý tým má smělé plány pro bližší i vzdálenější budoucnost.

Nejznámější český automobilový závodník Tomáš Enge otevírá novou kapitolu svého působení v motoristickém sportu. První a zatím jediný český jezdec F1 a úspěšný účastník řady dalších prestižních závodů nejen na okruzích založil e-sportový tým, s nímž letos vstoupí do simracingového závodění. Za tímto účelem se spojil s českou firmou ALL4SIM, která má více než 15 let zkušeností z virtuálních závodů i pořádání profesionálních e-sportových turnajů. Sdílením know-how respektovaných subjektů na poli reálného a virtuálního motorsportu vzniká ambiciózní projekt, který se chce zařadit mezi nejlepší simracingové týmy na české i mezinárodní scéně. „Virtuální a skutečný motorsport toho mají hodně společného. Vyhrávat mohou jen ti opravdu nejlepší, a právě tam směřují naše ambice. Proto jsme už ve své premiérové sezoně sáhli po jezdcích, kteří svým přístupem a dosavadními výsledky naplňují naše představy,“ říká Tomáš Enge, majitel a výkonný ředitel týmu Tomáš Enge SIM Racing.

Tomáš Enge se sám věnuje simracingu, například nedávno se zúčastnil závodu 24 Hours of Le Mans Virtual. Kromě role šéfa týmu bude působit i jako kouč jezdců.

Pro letošní sezonu tým angažoval závodníky, kteří již mají za sebou nepřehlédnutelné úspěchy. Lídrem sestavy bude 24letý Lukáš Přáda, jenž patří k elitě českého virtuálního závodění. Loni se stal suverénním vítězem seriálu Mercedes-Benz Virtual GP, o rok dříve v něm vybojoval titul vicemistra. Na svém kontě má i řadu ocenění z mezinárodních klání. O 2 roky mladší slovenský talent Adam Pilo se řadí k vycházejícím hvězdám česko-slovenského e-sportu. Jako nováček ve startovním poli dominantním způsobem ovládl kvalifikaci na Mercedes-Benz Virtual GP 2023, kde absolvuje premiérovou sezonu. Na rallyové soutěže se zaměří 20letý Jan Hujíček, který poslední 2 roky skončil vždy v elitní desítce globálního šampionátu eSports WRC. Angažování špičkových jezdců hned v první sezoně fungování týmu umožnila podpora silných partnerů, mezi něž patří Bony Academy, Coinfy a řada dalších. I to svědčí o serióznosti a důvěryhodnosti, které se nový projekt od začátku těší.

Tým Tomáš Enge SIM Racing pohromadě – zleva Tomáš Enge (majitel a výkonný ředitel), Jan Hujíček (rallyový jezdec), Lukáš Přáda (okruhový jezdec), Adam Pilo (okruhový jezdec) a Martin Viďourek (sportovní a technický manažer).

Tento výběr do značné míry předurčuje program týmu Tomáš Enge SIM Racing v roce 2023. Hlavním polem působnosti se stává prestižní česko-slovenský šampionát na platformě iracing Mercedes-Benz Virtual GP. Ve spolupráci se značkou Mercedes-Benz a díky živým přenosům na O2 TV Sport nasadil vysokou laťku v pořádání kvalitních a divácky atraktivních závodů s využitím nejmodernějších technologií. Dvanáctidílný seriál je stejně jako loni rozdělený na 2 poloviny, přičemž první absolvují jezdci s vozy Mercedes-AMG GT3 Evo a druhou s monoposty Dallara F3 Mercedes. Oficiální doprovodnou sérii k mistrovství světa v rally čekají velké změny a ani sami účastníci zatím nemají mnoho informací. Podle předpokladů by se mělo začít v květnu na úplně nové platformě. Výhledově tým Tomáš Enge SIM Racing počítá s účastí v nejprestižnějších e-sportových seriálech světa, jako je například Le Mans Virtual Series. „Jedním z dlouhodobých cílů našeho týmu je dostat českého simracera do oficiálního virtuálního šampionátu F1. To znamená projít sítem kvalifikací, kterých se účastní více než půl milionu hráčů z celého světa,“ nastiňuje svou vizi pro budoucnost Tomáš Enge.

Napsat komentář

Předchozí článek

Last minute: ještě jedno MS míří do Česka

Další článek

WEC vstupuje do zlaté éry, česká stopa nebyla sci-fi

Nejnovější články

0 £0.00