ŠKODA Motorsport oslavuje své výročí limitovanou edicí ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120

868 přečtení
9 minut čtení

Na oslavu svého 120. výročí vstupu do světa motoristického sportu představuje ŠKODA Motorsport limitovanou sérii ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120. K dispozici bude pouze dvanáct kusů této speciální verze úspěšného rallyeového vozu. ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 dostala všechna vylepšení uvedená s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo pro rok 2021 a současně také další doplňkovou výbavu, speciální livery a exkluzivní příslušenství. ŠKODA Motorsport na vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 začala přijímat objednávky.

V roce 2021 ŠKODA slaví 120 let ve světě motoristického sportu. Během této doby se společnost sídlící v Mladé Boleslavi účastnila mnoha disciplín od dálkových soutěží s motocykly, přes závody do vrchu či na okruzích až po rallye. Na své cestě ŠKODA zaznamenala bezpočet vítězství, přičemž v poslední době dominuje zejména v kategoriích WRC2/WRC2 Pro FIA Mistrovství světa v rallye.

Na oslavu své 120. leté závodní tradice představuje ŠKODA Motorsport limitovanou edici svého úspěšného zákaznického rallyeového speciálu. ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 vznikne v počtu pouhých 12 kusů. Každý z nich bude těžit z technických vylepšení vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo připravených pro rok 2021 a současně bude disponovat další speciální výbavou. Kromě standardních prvků dodávaných s aktuálním modelem, dostane ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 navíc sadu zeleně lakovaných hořčíkových kol a LED světelnou rampu doplněnou o LED světla do zatáček.

Součástí standardní výbavy je také soubor dodatečných prvků příslušenství, sestavený na základě zkušeností továrních posádek. Jedná se především o úložné vaky a sítě pro osobní věci, nářadí, náhradní díly a jiné vybavení. Další extra výbavou jsou rovněž vaky na pitnou vodu, nádoby na provozní kapaliny, upínací pásy, držáky a mnoho dalšího. Limitovaná edice současně potěší speciální obrazovkou Edition 120 na obou displejích ve voze, unikátním barevným provedením a plaketou s výrobním číslem. Speciální nabídku limitované edice doplní navíc certifikát původu, praktický batoh z nabídky ŠKODA Merchandise a exkluzivní model (1:18) vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo, který věrně odpovídá originálu.

„Limitovaná edice ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 je all-inclusive verze vylepšeného vozu pro rok 2021. Není však pouze dále zdokonalenou verzí našeho speciálu, který již vybojoval mnoho mistrovských titulů, ale s jeho exkluzivní výbavou je provedení Edition 120 také skutečným sběratelským vozem,“ řekl Michal Hrabánek, šéf ŠKODA Motorsport.

ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 je vybavena všemi prvky ze souboru komplexních úprav připravených pro rok 2021. Patří mezi ně zdokonalený motor, u nějž bylo cílem zlepšení výměny plynů a příprava zápalné směsi ve spalovacím prostoru. Došlo u něj také k použití nově navrženého a efektivnějšího chladiče stlačeného vzduchu, optimalizovaného tvaru sběrného výfukového potrubí, nového časování ventilů a také nové mapy elektronické řídicí jednotky. Tyto úpravy zlepšily celkovou výkonnost a charakteristiku motoru a současně zvýšily hodnotu maximálního výkonu o 2 kW na 214 kW (v závislosti na použitém palivu). Díky nově naladěným tlumičům má vůz lepší trakci a stabilitu na všech typech povrchů, což se při jízdě pozitivně odráží na vyšší důvěře řidiče ve schopnosti vozu.

Kromě zvýšení celkové výkonnosti bylo dalším hlavním prvkem změn navržených pro vůz ŠKODA FABIA Rally2 evo roku 2021 zlepšení spolehlivosti. Masivnější zadní nápravnice minimalizuje riziko poškození na náročném povrchu. Speciální systém chlazení zadních brzd, který byl dříve homologován pouze pro použití na asfaltu, může být nyní použitý také v šotolinové verzi automobilu ŠKODA FABIA Rally2 evo. Motor vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo pro rok 2021, a tedy i speciální edice Edition 120, dostal přepracovaný systém mazání se zlepšenou funkcí v dynamických režimech. Součástí úprav je nový sací koš a vylepšený tvar přepážek v olejové vaně motoru, které zlepšují vedení oleje k turbodmychadlu a zajišťují jeho spolehlivější zásobování. Dalším výsledkem provedených změn je snížení množství oleje. Ke zlepšení komfortu posádky přispívají také nově uspořádaná tlačítka na volantu až pro osm různých funkcí či přepracovaný držák heveru. Všechny zdokonalené díly nejnovější varianty vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo jsou již homologované. Zákazníci limitované edice ŠKODA FABIA Rally2 evo Edition 120 si mohou vůz ještě dále přizpůsobit vlastním požadavkům. Nově je k dispozici například sada delších převodů, která je vhodnější pro soutěže s vyššími průměrnými rychlostmi a zvyšuje maximální rychlost vozu na 202 km/h. Zejména pro povrchy s nízkou přilnavostí pak ŠKODA Motorsport nabízí také třetí sadu diferenciálových ramp (48/70), kterou lze použít jak na šotolině, tak na asfaltu.

uo dolorum mandamus mnesarchum te. Sit ridens persius ex. Vel noluisse perpetua consequat ex, has nostro antiopam eu. Nec esse meis eu. Dico legendos sed an, eu sed meis ferri assentior.

Další článek

V Bahrajnu se česká vlajka neztratila

Nejnovější články

0 £0.00