Foto: Autoklub Barum Zlín v AČR

Nejistý pohled do kalendáře

/
703 přečtení
4 minut čtení

Loňská sezona byla poznamenána covidovou pandemií a většina sportovních podniků vzala za své. Jenže kdo si myslel, že letos to bude lepší, mýlil se. Opět se odsouvají termíny snad v očekávání, že se stane zázrak, případně se plánované akce rovnou ruší.

Pojede se letos u nás vůbec nějaký významný mezinárodní závod?

V posledních dnech to odneslo MS v trialu, které se mělo konat 6. června v Sokolově. Bylo bez náhrady zrušeno. V této souvislosti vyvstává otázka, zda se uskuteční MS na ploché dráze, které je plánováno v Praze na Markétě plánováno 5. června. Pořadatelé už dokonce prodali nějaké vstupenky, tak držíme palce. Asi nejnabitější víkend z pohledu českého motorsportu má datum 24. – 25. července. Tehdy by se mělo uskutečnit MS v motokrosu na tradiční trati Loketských serpentin a současně MS v supermotu ve Vysokém Mýtě. Hned dvakrát by se mělo v Česku zastavit MS v sajdkárkrosu, které má českého promotéra – poprvé 22. srpna v Jiníně a podruhé jako finálový závod sezony 10. října v Kramolíně u Nepomuku. O týden dříve je na pořadu tradiční Zlatá přilba města Pardubic, v jejímž rámci se má jet i MS v relativně nové odrůdě plochodrážního sportu – flat tracku.

Zatímco motocyklový sportovní kalendář disponuje alespoň teoreticky řadou atraktivních položek, příznivci automobilového sportu na to jsou o poznání hůř, i kdyby se náhodou do hledišť smělo. Prakticky všechny zajímavé závody z Česka z různých důvodů zmizely, a tak jednoznačným highlightem sezony bude jubilejní 50. Barum Czech Rally Zlín. Doufejme, že se po loňském zrušení bude moci uskutečnit alespoň letos a pokud možno s diváky. Termín na konci prázdnin (28. – 29. 8.) vzbuzuje mírný optimismus, ale nejásejme předčasně. Naopak nezvykle brzo (30. 5.) zařadila FIA do kalendáře ME v závodech do vrchu šternberské Ecce Homo. Jestli se pojede, pak určitě bez diváků. Potom už zbývají jen 2 tradiční závody ME v autokrosu (4. 7. Nová Paka, 22. 8. Přerov) a výčet zajímavých víkendů z pohledu automobilového sportu je prakticky u konce. Jinými slovy – na někdejší dobu hojnosti můžeme maximálně vzpomínat. Na druhou stranu: co a v jakém počtu bude možné letos navštívit, i kdyby se už nic z výše vyjmenovaného nezrušilo?

Předchozí článek

Arabové mají covid na háku

Další článek

Motorsport na cestě k separaci

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00