Arabové mají covid na háku

/
746 přečtení
3 minut čtení

Zatímco Evropská unie zmateně vyhlíží ikstou vlnu covidu a kvůli různým lockdownům se odkládá jeden závod za druhým, v jiných částech světa to přece jenom jde. Díky tomu třeba světový pohár v cross-country bajách dospěl téměř do poloviny. Optikou Evropana strašeného mainstreamovými médii a znechuceného populistickými politiky něco nepochopitelného, ale stačí se podívat do kalendáře, aby bylo jasno: po úvodním podniku v Rusku se další 3 odjely na Arabském poloostrově.

Tam se vypravila i posádka českého týmu Offroadsport CZ Miroslav Zapletal/Marek Sýkora se svým černým Fordem F-150, aby se zúčastnila saudskoarabské soutěže Sharqiyah International Baja. A nevedla si vůbec zle. Po chybě domácího favorita Yazeeda Al-Rajhiho, který Toyotu Hilux převrátil na střechu a kvůli zranění zad odstoupil, si celkem pohodlně dojela pro 2. místo. Na vítězného Yasira Seaidana ztratil Zapletal přes 13,5 minuty, což není úplně málo, ale uznejme, že Saudové mají doma jasnou výhodu a také ex-tovární Mini John Cooper Works Rally je bez debat kvalitnějším strojem než Zapletalova vlastní konstrukce. 

Seaidan vyhrál i následující baju v Jordánsku, a ujal se tak s velkým náskokem vedení ve světovém poháru. Miroslavu Zapletalovi patří po 4 odjetých soutěžích průběžné 10. místo. Nyní následuje dlouhá pauza. K dalšímu měření sil by se měly posádky sejít až 23. července ve Španělsku, kde má podle plánu odstartovat evropská šňůra 5 zbývajících podniků. Jak to všechno bude, v tuto chvíli neví asi nikdo. Stejně tak není jasné, které české posádky se zapojí. Dá se předpokládat, že jich bude víc. Minimálně ti, kteří to myslí vážně s účastí na Dakaru 2022, budou muset někde provětrat techniku. A protože dosud dominujícím Arabům v Evropě pšenka zřejmě tolik nepokvete, neměli by být bez šancí na dobrý výsledek…

Předchozí článek

V Bahrajnu se česká vlajka neztratila

Další článek

Nejistý pohled do kalendáře

Nejnovější články

0 £0.00