Maťo Homola je šampionem TCR Eastern Europe

405 přečtení
4 minut čtení

Slovenský závodník Maťo Homola se s předstihem stal šampionem TCR Eastern Europe. Rozhodl o tom při předposledním závodním víkendu v Mostě, kde si vyjel druhé a třetí místo.

Do pátého závodního víkendu sezóny vstupoval Maťo s komfortním náskokem na čele, ale také se čtyřicetikilovým kompenzačním závažím v autě po superúspěšném domácím víkendu na Slovakia Ringu. Bylo však jasné, že když najede dostatek bodů na své dva konkurenty v boji o titul, získá ho pro sebe. A to se také povedlo. Po startu z pátého místa dojel v prvním závodě třetí. Do druhé, tentokrát mokré, jízdy startoval taktéž z pátého místa a v cíli byl klasifikován jako druhý, když nestačil jen na dalšího člena týmu Hyundai Janík Motorsport Adama Kouta. O titulu tak bylo rozhodnuto.

Maťo Homola s vozem Hyundai Elantra N stál v Mostě dvakrát na stupních vítězů a v konečném pořadí TCR Eastern Europe už nemůže být předstižen. (Foto: Hyundai Janík Motorsport)

I Adam Kout bude na mostecký víkend vzpomínat v nejlepším. Na trati, kde závodnicky vyrostl, se mu o uplynulém víkendu podařilo vyhrát první závod v TCR Eastern Europe. Po osmém místu v kvalifikaci a pátém v prvním závodě startoval do nedělního závodu ze třetí pozice na roštu. I přes to, že s Elantrou ještě nikdy nejel na mokru, si nenechal ujít jedinečnou příležitost na skvělý výsledek a zhruba ve třetině závodu se dostal na první místo, které si už udržel. Také Carlo Czepiel, který vezl stejně jako Maťo Homola v autě 40kilové závaží, zapsal v Mostě úspěch v podobě nejlepšího juniora druhého závodu. V celkovém pořadí dojel v prvním závodě osmý a ve druhém pátý.

Šternberská stáj někdejšího vrchařského mistra Evropy Václava Janíka letos sází na mezinárodní sestavu – zleva Maťo Homola (Slovensko), Carlo Czepiel (Polsko) a Adam Kout (Česko). (Foto: Hyundai Janík Motorsport)

Závodní víkend v Mostě se do týmových kronik zapíše velmi tučným písmem, protože se jednalo o jeden z nejúspěšnějších víkendů v TCR Eastern Europe, který byl navíc okořeněný ziskem titulu pro Maťa Homolu. Při poslední zastávce TCR Eastern Europe v Brně na začátku září bude jezdecká trojice Hyundai Janík Motorsportu bojovat ještě o mistrovský titul mezi týmy.

Napsat komentář

Předchozí článek

Masarykův okruh mění majitele: co bude dál?

Další článek

Češi do toho vtrhli ve velkém stylu

Nejnovější články

0 £0.00