Filip Salač: „V Portugalsku to byly vytrpěné body“

/
660 přečtení
3 minut čtení

Český motocyklista Filip Salač obsadil ve třetím závodě sezóny na portugalském okruhu Portimao třinácté místo v kategorii Moto3. Na vítězného nováčka Acostu ztratil necelých třináct vteřin.

Třináctá místa má teprve devatenáctiletý závodník na svém kontě letos už dvě. Shodné umístění obsadil v úvodním závodě v Kataru. Při druhém dějství se dostal několikrát do vedení, avšak po pádu nedokončil.

„Závod v Portugalsku nedopadl tak, jak bych si představoval. Už v ranním warm-upu jsem měl problémy s nastavením motorky. Měl jsem problém předjet ostatní soupeře. Do závodu jsme ale žádné změny nedělali, protože jsme věděli, že grip na trati bude lepší. Docela dobře jsem odstartoval, ale na třetím a čtvrtém sektoru jsem se začal hodně propadat. Celý závod jsem pak jel kolem patnáctého místa. Dokončil jsem třináctý, ale jsem hodně nespokojený. Byly to vytrpěné body, na které jsem se dostal víceméně proto, že předemnou někteří upadli. Po skvělém výkonu v Kataru to tady v Portugalsku nebylo takové, jaké jsme si představovali. Dnes mi to nesedlo, neměl jsem potřebnou rychlost. Nevěřil jsem motorce, takže jsem nemohl předjíždět. Už se těším do Jerezu, kde to mám rád a určitě to tam bude jiné.“

řekl exkluzivně pro Český motorsport přímo z okruhu v Portimau Filip Salač.
Foto: Snipers Team

Příští závod na okruhu ve španělském Jerezu se uskuteční už za dva týdny, o víkendu 30. dubna – 2. května. Můžete ho již tradičně sledovat na stanici Nova Sport 1 a videoportálu VOYO.

Předchozí článek

Zůstanou jen vzpomínky

Další článek

Bída (nejen) českých okruhů

Nejnovější články

0 £0.00