Startuje 74. ročník MS silničních motocyklů, Nova Sport ho zmapuje od A do Z

/
721 přečtení
4 minut čtení

Už dnes začíná prvními tréninky nová sezona MS silničních motocyklů. Kompletní program mohou čeští diváci opět sledovat na stanicích Nova Sport.

Ve vysílání se odehraje spousta novinek. Tým komentátorů a expertů bude cestovat do dějiště závodů a přinese aktuality přímo z míst konání. Vše začíná Velkou cenou Kataru o tomto víkendu, v roce 2022 kalendář obsahuje 21 velkých cen – nejvyšší počet v 74leté historii světového šampionátu. Zatím to vypadá, že by se všechny měly uskutečnit podle plánu, což se v uplynulých 2 letech nepodařilo kvůli problémům s covidem. Pro české fanoušky bude patrně nejzajímavější třídou Moto2, v níž se premiérově představí Filip Salač na stroji Kalex v týmu Gresini Racing.

Jediným českým zástupcem ve startovním poli je s číslem 12 jezdící Filip Salač na stroji Kalex Moto2. (Foto: Gresini Racing)

V královské třídě MotoGP bude obhajovat titul Fabio Quartararo na Yamaze a chybět nebude ani šestinásobný šampion Marc Márquez na Hondě. Dalšími žhavými kandidáty na titul jsou podle odborníků Francesco Bagnaia na Ducati a Joan Mir na Suzuki. Po 26 letech absentuje ve startovním poli legendární Valentino Rossi, jenž loni ukončil kariéru, ale v paddocku přesto zůstává jako šéf nově vzniklého týmu Mooney VR46 Racing. V jeho barvách bude na Ducati závodit mimo jiné nevlastní Rossiho bratr Luca Marini.

Komentátorskou stálicí zůstává Václav Svoboda, kterého v roli expertů doplní bývalí silniční motocykloví jezdci Karel Abraham, Ondřej Ježek a Michal Šembera. Tento tým bude přinášet zajímavé postřehy a exkluzivní informace o aktuálním dění během volných a kvalifikačních tréninků i samotných závodů přímo z dějiště. Živé přenosy budou k vidění na stanicích Nova Sport 1 a Voyo. V neděli se počítá i se speciálním studiem, jak tomu v minulosti bývalo při Grand Prix ČR. Mistrovství světa silničních motocyklů 2022 slibuje dramatické souboje ve všech třídách a díky televizi Nova u nich mohou být i čeští fanoušci.

Letošní ročník čítá rekordních 21 velkých cen. (Foto: Nova Sport)

Napsat komentář

Předchozí článek

Překvapení: česká kráska míří do paddocku Grand Prix!

Další článek

Prokop si spravil chuť, Macíka i Michka zradila technika

Nejnovější články

0 £0.00