Dominik Stříteský absolvuje s podporou Škody premiéru v mistrovství světa!

/
2153 přečtení
9 minut čtení

Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou okusí atmosféru mistrovství světa v rally na 56. Rally RACC Catalunya – Costa Daurada (14. – 17. 10. 2021), jedné z nejrychlejších soutěží seriálu WRC. Nadějný český závodník, který ve své premiérové sezoně s vozem Rally2 pronikl mezi domácí špičku, už má za sebou start v mistrovství Evropy a nyní ho čeká velká zkouška mezi absolutní světovou elitou. Na legendární a fanoušky oblíbené soutěži se představí za volantem speciálu ŠKODA FABIA Rally2 evo špičkového zákaznického týmu Toksport WRT. Spolupráce se Škoda Motorsport nabírá zajímavé obrátky.

Zelená jim sluší! Ale hlavně jim to s továrním speciálem Škoda Fabia Rally2 evo jde! Po vydařené Rally Bohemia, kde Dominik s Jirkou dovezli tovární auto na druhém místě, pokračuje spolupráce se Škoda Motorsport startem v podniku WRC! Kluci tak mají šanci získat další zkušenosti.

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a hned útočí na medaili v mistrovství ČR. Kromě toho se zúčastnil italského podniku ME a v polovině října jej čeká další milník – start ve španělské soutěži MS. Pojede s vozem ŠKODA FABIA Rally2 evo špičkového týmu Toksport WRT s podporou automobilky ŠKODA, navigován spolujezdcem Jiřím Hovorkou. Podle informací redakce Českého motorsportu stojí za touto horkou novinkou, resp. její realizací, přímo vedení týmu Škoda Motorsport. Znovu se tak potvrzuje, že značka Škoda ráda dává šance mladým talentům, kterým neváhá pomoci v jejich jezdeckém růstu. V minulosti to byli především zahraniční jezdci, nyní se tým okolo Michala Hrabánka zaměřil i na české mladíky a domácí rally scéna jásá.

Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (vpravo) letos jede první sezonu s vozem Rally2 a společně se svým spolujezdcem Jiřím Hovorkou hned pronikli mezi špičku. Prioritou je program v dealerském týmu ACA Škoda Vančík, ale spolupráce se Škoda Motorsport je vítaným bonusem.

Posádka Dominik Stříteský/Jiří Hovorka nastoupí s podporou stáje Toksport WRT. Na zázemí tohoto významného zákaznického týmu budou ve Španělsku spoléhat i mladí Jihoameričané Marco Bulacia Wilkinson a Marcelo Der Ohannesian. Obě posádky usednou do speciálů ŠKODA FABIA Rally2 evo. Start české dvojice Stříteský/Hovorka umožnilo oddělení ŠKODA Motorsport z Mladé Boleslavi. „Dominik Stříteský patří mezi velké talenty české rally, proto jsme se rozhodli podpořit další krok v jeho jezdeckém růstu. Velmi rychle se etabloval v domácím šampionátu, kde už nyní patří mezi elitu. Pro další jezdecký růst je však nezbytné sbírat zkušenosti i jinde než jen v Česku. Automobilka ŠKODA je známa tím, že podporuje mladé talenty na jejich cestě vzhůru. Věříme, že i Dominik získané zkušenosti v budoucnu zúročí tak, jako v minulosti řada jeho předchůdců. Zadání od nás má jasné – učit se a neustále vstřebávat nové poznatky,“ vysvětluje vedoucí sportovního oddělení automobilky ŠKODA Michal Hrabánek.

Dominik Stříteský na trati Bohemia Rally 2021, kde si s podporou týmu Škoda Motorsport dojel pro druhé místo.

21letý Dominik Stříteský začínal jako většina ostatních automobilových jezdců na motokárách, ale pak ho zlákaly soutěže. V sezoně 2018 nastoupil do Opel Adam Cupu, který už následující rok vyhrál. Pro sezonu 2020 postoupil do „velkého“ mistrovství republiky, kde s Peugeotem 208 R2 zvítězil ve třídě 6 a stal se vicemistrem ČR mezi vozy s jednou poháněnou nápravou. Letos přestoupil do vozu ŠKODA FABIA Rally2 a v dealerském týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport se stal jedním z podporovaných jezdců v rámci oslav 120 let značky ŠKODA v motoristickém sportu. Aktuálně mu v průběžném pořadí MČR patří 4. místo s minimální ztrátou na medailovou pozici. Nejlepšího výsledku zatím dosáhl na Rally Bohemia, kde startoval s podporou továrního týmu ŠKODA Motorsport a náročnou soutěž dokončil na skvělé 2. příčce. V červenci pak absolvoval i italskou Rally di Roma Capitale zařazenou do mistrovství Evropy. Slavnou Barumku, vrchol české soutěžní sezony, Stříteský po havárii nedokončil.

Prioritou Dominika pro sezonu 2021 je program v MČR, kde startuje v dealerském týmu ACA ŠKODA Vančík Motorsport.

Velice si vážíme možnosti okusit start na soutěži zařazené do seriálu mistrovství světa. Společně s mým spolujezdcem bychom z naší španělské mise chtěli vytěžit co nejvíce poznatků a další odjeté kilometry. Velmi se těším také na spolupráci se stájí Toksport WRT, která patří mezi významné zákaznické týmy oddělení ŠKODA Motorsport a startují za ní hvězdná jména světové rally,“ komentuje svůj nadcházející program Dominik Stříteský. Počínání Dominika s Jirkou na jejich prvním společném podniku WRC bude přímo na místě sledovat štáb Českého motorsportu.

Napsat komentář

Předchozí článek

Proč se čeští jezdci nemohou prosadit do nejvyšších sfér?

Další článek

Jan Talaš: Na R5 mě nejvíc zaujalo, jak skvěle brzdí

Nejnovější články

0 £0.00