Salač bodoval v Jerezu díky pádu soupeřů

/
644 přečtení
3 minut čtení

Český motocyklový závodník Filip Salač má za sebou další závod v kategorii Moto3, tentokrát na okruhu v Jerezu. Ačkoliv si odvezl body za 12. místo, nebude na závod vzpomínat v dobrém, protože to do poslední zatáčky vypadalo, že si žádné body ze Španělska neodveze.

Po dobrém startu se kvůli kontaktu se soupeřem rázem propadl až na 21. místo. Celý závod se pak pohyboval za bodovanými pozicemi. V závěrečné zatáčce mu však pomohl pád třech soupeřů před ním a ve výsledku tak vyskočil na 13. místo. Klasifikován byl následně jako dvanáctý kvůli penalizaci dalšího jezdce. Přestože Salač zaznamenal svůj nejlepší výsledek v letošní sezóně a získal další 4 mistrovské body, v celkovém hodnocení šampionátu se propadl na 18. místo.

Foto: Snipers Team

„Nejsem se svým výkonem spokojený. Nedopadlo to tak, jak jsem si představoval. Dokončil jsem jako dvanáctý, ale získal jsem body spíš kvůli tomu, že ostatní spadli. Dobře jsem odstartoval, ale po kontaktu se soupeřem, při kterém jsem málem spadnul, jsem se propadl. Ke konci závodu jsem jel za jedním z jezdců, kterému stříkal z motocyklu olej. Byl jsem proto celý od oleje nejen já, ale i moje přední pneumatika, takže mi to klouzalo. Byl to těžký víkend, měl jsem znovu problém s nastavením motorky při předjíždění. Udělali jsme ale krok dopředu a doufám, že v Le Mans to bude lepší.“

řekl k závodnímu víkendu v Jerezu český jezdec Filip Salač.

Příští závod se odehraje na legendárním francouzském okruhu v Le Mans ve dnech 14. – 16. května. Sledovat ho můžete tradičně na stanici Nova Sport 1 a videoportálu VOYO.

Předchozí článek

Bomba: Autodrom Most konečně na mapě velkého motorsportu!

Další článek

2. díl Českého motorsportu z WRC Chorvatsko už dnes večer na Nova Sport1!

Nejnovější články

0 £0.00