Ricky Brabec: „Na své práci mám nejradši svobodu“

/
2295 přečtení
5 minut čtení

Ricky Brabec. Jeho příjmení zní česky, avšak ani sám rodák z kalifornského San Bernardina neví jistě, zda jsou v jeho rodině nějaké vazby na Českou republiku. Domnívá se, že starší generace části rodiny z otcovy strany má kořeny v Čechách, avšak s jistotou to říct nemůže.

Americký motocyklový jezdec navštívil před několika týdny Brno. My jsme u toho nechyběli a připravili jsme s ním exkluzivní rozhovor.

V roce 2020 jste se stal prvním Američanem, který vyhrál slavnou Rally Dakar. Změnilo to nějak Váš život?

Ani bych neřekl. Po Dakaru jsem se vzbudil a pokračoval dál v tréninku. Začal jsem se soustředit na to, abych ho vyhrál znovu.

Vaším cílem asi není jen vyhrát další Rally Dakar, ale pravděpodobně chcete vyhrát všude, kde odstartujtete. Jak probíhá Vaše příprava?

Snažím se sedět v sedle motorky nejvíc, jak je to jen možné. Hlavně v období od října do Vánoc. Pak už následuje přesun do dějiště Dakaru. Navigace a správné čtení roadbooku je důležitá věc, ale nejpodstatnější je trávit hodně času také na motorce. Na Dakaru totiž strávíte každý den v sedle od osmi do deseti hodin. Takže i v rámci tréninku se snažím mezi šesti a osmi hodinami denně jezdit.

Jaké výhody přináší být členem profesionálního týmu jako je Monster Energy Honda?

Myslím, že největším benefitem je asi svoboda. Mám sice hodně povinností, ale zároveň si můžu domů přijít, kdy chci. Můžu si dělat úplně, co chci kromě ježdění na motorkách jiných značek. Rád jdu třeba na loď nebo jsem s přáteli a není to špatně, mám na to dost času. To mám opravdu rád a je to příjemné. Samozřejmě ale musím plnit i povinnosti a zajíždět dobré výsledky.

Ve Vašem příjmení je český odkaz. Víte o tom něco víc?

Nevím vůbec. Už se mě na to ptalo mnohokrát spoustu lidí, ale to je spíš otázka na starší členy mojí rodiny.

Co víte o České republice?

Bohužel nic konkrétního o České republice nevím. Jsem zde dnes úplně poprvé, takže se teprve rozkoukávám. Ale jsem zvědavý a těším se, až to tu okouknu. Ani ze školy si toho moc nepamatuji, protože jsem nepatřil mezi nejpilnější žáky. Dokonce jsem ještě neměl možnost ani ochutnat české pivo. Obecně ani pivo moc nepiji, takže mě udivuje, když slyším, kolik piva Češi vypijí.

Celý rozhovor si můžete poslechnout níže.

Předchozí článek

9. díl Českého motorsportu je online

Další článek

Češi a Italové společně do vrcholné evropské série

Nejnovější články

0 £0.00