Čeští závodníci zabojují na několika frontách

/
869 přečtení
6 minut čtení

Ač se počasí ve střední Evropě stále nechce vydat na cestu jara, sezona motoristického sportu se naplno rozjíždí. O nadcházejícím víkendu se na řadě míst uskuteční významné světové závody, v nichž by měly být vidět i české barvy.

Mistrovství světa silničních motocyklů se po zámořském úvodu stěhuje do Evropy. Začátek kontinentální štace obstará okruh Algarve v portugalském Portimau a díky televizi Nova, která veškeré dění nabídne živě na programu Nova Sport1, můžete být u všeho podstatného. Do akce půjde opět Filip Salač, jenž se pokusí ve třídě Moto2 rozšířit své zatím skromné bodové konto. V nizozemském Assenu pokračuje druhým podnikem mistrovství světa superbiků, v němž se zabydluje Oliver König na Kawasaki španělského týmu Orelac Racing VerdNatura. Také tyto závody můžete sledovat na sportovních kanálech televize Nova. I v doprovodných třídách tam bude mít Česko zastoupení – ve „velkých“ supersportech zásluhou Ondřeje Vostatka na Yamaze a v „třístovkách“ díky Petru Svobodovi na Kawasaki české stáje Accolade Smrž Racing.

V americkém Austinu si Filip Salač připsal první 2 body do MS 2022. Přidá v Portimau další? (Foto: Autoklub ČR)

Rovněž na čtyřech kolech bude o víkendu rušno. Italská Imola hostí Velkou cenu Emilia Romagna, v jejímž rámci jsou na programu 2 závody mistrovství FIA vozů F3. Do nich nastoupí v barvách špičkového týmu Trident naše želízko v ohni Roman Staněk a poté, co v úvodu vyšel bodově naprázdno, by se měl konečně předvést. Další mladý český jezdec Erik Cais rozehraje soutěžácký part v okolí Záhřebu, kde pokračuje MS v automobilových soutěžích. Usedne opět do Fordu Fiesta Rally2 s Petrem Těšínským po boku a vynasnaží se navázat na skvělý výsledek z Monte Carla. Tentokrát to bude mít ve WRC2 obzvláště složité, neboť do Chorvatska přijela konkurence jako hrom – mimořádně početná a zároveň kvalitní.

Chorvatská rally je pro české fanoušky nejbližší soutěží MS, a tak se Erik Cais s Petrem Těšínským mohou spolehnout na silnou podporu. (Foto: WRC Promoter GmbH)

Ožijí také off-roadová závodiště. Motocentrum Zelta Zirgs v lotyšském Kegumsu hostí 6. díl MS v motokrosu a budou u toho i dva naši zástupci ve třídě MX2 – Petr Polák na Hondě a Jakub Terešák na KTM. První figuruje v průběžném pořadí s 35 body na 17. místě, druhý je až 29. se 7 body. Další příděl by se proto velmi hodil. Na písečném okruhu De Herikerberg v nizozemském Markelu odstartuje letošní MS v sajdkárkrosu s hojnou českou účastí. Přihlásily se 4 naše posádky (Žižlavský/Hanulík, Vejchoda/Vejchoda, Vach/Čiko, Boukal/Vítoň), navíc úspěšný spolujezdec Ondřej Čermák pokračuje v přívěsném vozíku vedle nizozemského matadora Etienna Baxe.

Petr Polák se pohybuje ve druhé desítce světové třídy MX2. O rozšíření svého bodového konta se pokusí v Lotyšsku. (Foto: Autoklub ČR)

Víkend nabitý špičkovým motorsportem začíná. Tak si ho pojďme užít a doufejme, že se do něj otiskne i nepřehlédnutelná česká stopa.

Napsat komentář

Předchozí článek

Pořad Český motorsport pokračuje na obrazovkách TV Nova a Voyo

Další článek

Romanu Staňkovi to konečně vyšlo, v Imole oslavil premiérové vítězství

Nejnovější články

Český ústup ze slávy

Automobilové závody do vrchu bývaly téměř jistou zásobárnou evropských medailí pro české jezdce. Tentokrát vše nasvědčuje

0 £0.00