Romanu Staňkovi to konečně vyšlo, v Imole oslavil premiérové vítězství

//
675 přečtení
4 minut čtení

Český jezdec Roman Staněk se dočkal. V italské Imole ovládl hlavní závod formule 3 a zařadil se k vážným uchazečům o letošní titul.

Základ životního úspěchu položil 18letý mladík v kvalifikaci, kde obsadil 2. místo. Právě slabší kvalifikační výsledky mu v minulosti bránily prosadit se na čelní příčky. Tentokrát dokázal „vyšít“ rychlé kolo a startoval z 1. řady po boku Zanea Maloneyho – svého kolegy v italském týmu Trident. Ten také hlavní závod dlouho vedl, ale udělal chybu a po hodinách musel odstoupit. Naopak Staněk se podobné chyby vyvaroval a o dosud největším úspěchu své kariéry rozhodl v předposledním kole po krásném souboji s Britem Oliverem Bearmanem. Pilot italského týmu Prema nakonec dojel až čtvrtý, protože mu v závěru odcházely pneumatiky. Na stupních vítězů tak společně s naším jezdcem slavili další člen stáje Prema Jak Crawford z USA a Francouz Isack Hadjar z týmu Hitech, v němž loni působil právě Staněk.

Tímto předjížděcím manévrem se Roman Staněk (startovní číslo 2) ujal vedení v hlavním závodě, které už nepustil. (Foto: FIA Formula 3 Championship)

Výborný víkend začal pro Romana Staňka už v sobotu sprintovým závodem, kdy se po startu z reverzního roštu dokázal prokousat na 4. místo v cíli. To mu společně s nedělním vítězstvím a nejrychlejším kolem zajistilo 33 bodů – nejvíce ze všech účastníků. Protože však na úvod v Bahrajnu vyšel bodově naprázdno, nachází se po 2 podnicích na 3. místě s minimálním odstupem od vedoucí pozice. O tu se se ziskem 34 bodů zatím dělí Francouz Victor Martins (ART Grand Prix) a Monačan Arthur Leclerc (Prema Racing). Za Staňkem následují Crawford (32), Hadjar (31) a Bearman (29 bodů).

Český jezdec na nejvyšším stupni v rámci víkendu Grand Prix – to tu nebylo od roku 2012, kdy Josef Král v belgickém Spa-Francorchamps vyhrál svůj jediný závod tehdejšího seriálu GP2. (Foto: FIA Formula 3 Championship)

Mistrovství FIA vozů F3 pokračuje 20.-22. května třetím podnikem ve španělském Montmeló, celkem je letos na programu 9 závodních víkendů. Roman Staněk si svým vystoupením v Imole řekl o roli spolufavorita, ostatně ve třetí kompletní sezoně za volantem Dallary F3 2019 Mécachrome (letos v barvách jednoho z nejlepších týmů startovního pole) už nemůže mít jiné cíle než ty nejvyšší. Tak mu držme palce do dalšího průběhu sezony!

Napsat komentář

Předchozí článek

Čeští závodníci zabojují na několika frontách

Další článek

Globální seriály cestovních vozů startují, fanfáry však neznějí

Nejnovější články

0 £0.00