Český talent evropských okruhů představil horkou novinku do nové sezony

/
698 přečtení
3 minut čtení

Dvacetiletý Jáchym Galáš vstoupil do své druhé sezony v nejprestižnější evropské okruhové sérii se zbrusu novou nadupanou technikou – Hyundai Elantra N TCR. Opět bude závodit za šternberský závodní tým Hyundai Janík Motorsport.

Novou závodničku oficiálně představil 11. května na okruhu v Mostě. V ostrém závodě ji vyzkoušel už začátkem měsíce na úvod nového ročníku TCR Europe na slavném portugalském okruhu v Portimao.

Český reprezentant bodoval v obou závodech. V Race1 byl jedenáctý a v Race2 zazářil skvělým sedmým místem. Celkově si tak připsal 27 bodů.

„Startovat s novou Elantrou je splněný sen. Velmi si vážím i toho, že jsem znovu zařazen do juniorského programu Hyundai Motorsport a díky němu tak mám možnost se účastnit testů s továrním týmem,“

uvedl Jáchym Galáš.

„Jsme velmi rádi, že můžeme i nadále pokračovat v závodění s TCR vozy značky Hyundai. Jezdecké složení zůstává stejné jako v loňské úspěšné sezoně – Jáchym Galáš a slovenský reprezentant Maťo Homola,“

řekl majitel týmu Hyundai Janík Motorsport, Václav Janík.

Další horkou novinkou je, že závodní okruh v Mostě na tři roky spojil síly se značkou Hyundai, která je novým generálním partnerem okruhu.

„Motorsport je dnes již nedílnou součástí naší DNA, a proto jsem rád, že jsme na českém trhu spojili síly se slavnou značkou. První zatáčka okruhu ponese jméno „Zatáčka Hyundai N“, známá dominanta okruhu, vysoká věž je nově oděná do naší typické světle modré barvy,“

uvedl generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz.

Na okruhu v Mostě se 29.-31. července konají i nejprestižnější české motocyklové závody MS Superbike WSBK 2022, které vysílá stanice Nova Sport.

Dalším podnikem, kde se Jáchym Galáš představí, jsou závody TCR Europe ve Francii 21. a 22. května.

Předchozí článek

Rallyekros pod tlakem elektrifikace, zato s mizející českou stopou

Další článek

Zdecimovaná těžká vozba se obtížně nadechuje do roku 2022

Nejnovější články

0 £0.00