Svátek ploché dráhy: do Prahy míří světová elita i nadějné mládí

/
665 přečtení
5 minut čtení

V pátek 27. a v sobotu 28. května se na plochodrážním stadionu Markéta v Praze-Břevnově uskuteční hned 2 závody mistrovství světa na krátké ploché dráze. Nový promotér slibuje velkolepou podívanou, v níž spojí motorsport a show.

Speedway Grand Prix České republiky se jezdí nepřetržitě od roku 1997 a je dnes nejtradičnější součástí kalendáře. Navíc přináší závodníkům štěstí. Neuvěřitelných 12 z posledních 20 pražských vítězů se ve stejné sezoně dočkalo titulu. Bude to platit i letos? Zatím se odjely 2 závody jedenáctidílného seriálu, po nichž se do čela vyhoupl Polák Bartosz Zmarzlik. Ten nasbíral 32 bodů – o 2 víc než Dánové Leon Madsen a Mikkel Michelsen. Za nimi zaostává o pouhý bod další Polák Maciej Janowski. Špička se tedy jeví velmi vyrovnaně a na vítězství může pomýšlet zhruba 10 jezdců.

Závody se uskuteční pod patronátem nového promotéra, který fanouškům levých zatáček přinese pozměněný formát, novou fanzónu, bohatý doprovodný program a velikou show. (Foto: Autoklub Markéta při PSK Olymp Praha)

Letos do prestižního šampionátu vstoupil zkušený promotér Discovery Sports Events a ihned začal realizovat změny. Zaměřil se především na doprovodný program, z něhož hodlá udělat prvotřídní show amerického střihu. Její součástí bude autogramiáda všech jezdců nebo diváky oblíbený Monster stan. Atraktivnější vzhled depa a nové pódium pro slavnostní ceremoniál jsou další novinky, které seriál pozvednou na vyšší úroveň. Pořadatel slibuje akci, kterou Praha ještě neviděla. Přispět k tomu má také páteční závod SGP2, což je nové označení pro mistrovství světa juniorů do 21 let. To letos obsahuje 3 závody, přičemž ten úvodní se jede právě u nás.

Dvacetiletý Jan Kvěch bude v permanenci po oba večery. Mezi juniory jede poslední sezonu, kterou by rád korunoval hmatatelným úspěchem. (Foto: Autoklub ČR)

Přestože Česká republika nemá ve startovním poli stálého zástupce, domácí diváci budou mít komu fandit. Divokou kartu totiž dostal opět Jan Kvěch z pořádajícího Olympu Praha, který chce přetavit loni nabyté zkušenosti v lepší výsledek.

„Děkuji za šanci získat druhý rok v řadě divokou kartu. Budu čerpat z loňských zkušeností a chyb, které jsem jako jezdec udělal. Jdu do toho znovu naplno a budu chtít zajet nějaký dobrý výsledek,“

řekl na předzávodní tiskové konferenci.

Ostatně právě on bude jednoznačně nejvytíženějším mužem víkendu. Již v pátek se zúčastní závodu SGP2, kam postoupil z kvalifikačních kol společně s dalšími dvěma českými zástupci Danielem Klímou a Petrem Chlupáčem. Páteční předkrm naservíruje nejen trojici domácích juniorů, ale vůbec poprvé v historii světových šampionátů na ploché dráze také ženu – na divokou kartu startující Němku Celinu Liebmann. Velká plochodrážní show je připravena. Jak v pátek, tak v sobotu se začíná v 19 hodin.

Napsat komentář

Předchozí článek

Velká soutěž se Zábavným kvízem Českého motorsportu!

Další článek

Češi jsou vicemistry světa na dlouhé ploché dráze

Nejnovější články

0 £0.00