Salač ve Francii poprvé na stupních. Životní výsledek, říká

/
563 přečtení
2 minut čtení

Motocyklový závodník Filip Salač ve francouzském Le Mans konečně prolomil období smůly. Po senzačním výkonu se poprvé v kariéře postavil na stupně vítězů, když skončil druhý.

Zdroj: FB Snipers Team

Salačův příběh v Le Mans by ale vydal na pořádný večerní trhák. Krátce před koncem sobotní kvalifikace totiž upadl, rychle zvedl motorku ze země a hned v následujícím kole zaznamenal s ohnutým zrcátkem a ulomenou stupačkou skvělý čas, který mu zajistil sedmou startovní pozici do závodu. A to navíc první dva sektory v rychlém kole po pádu nebyly z pochopitelných důvodů ještě úplně optimální.

V neděli jezdec týmu Rivacold Snipers perfektně odstartoval a dostal se na mokré trati dokonce do čela! Následně ho z vedení sesadil Španěl García, Salač se ho ale po celý závod držel a po bezchybné jízdě si společně vytvořili náskok před zbytkem pole. Salač Garcíu ještě jednou předjel, ale Španěl mu předjetí vrátil. V závěru už mladoboleslavský závodník na Garcíu dle vlastních slov netlačil.

Filip Salač exkluzivně pro TV Nova a Český motorsport z Le Mans.

Šampionát pokračuje závodem na okruhu v italském Mugellu za dva týdny, o víkendu 28. – 30. května. Sledovat ho můžete již tradičně na obrazovkách Nova Sport 1 a videoportálu VOYO.

Předchozí článek

3. díl Českého motorsportu z Rally Šumava už dnes večer na Nova Sport1!

Další článek

Karel Abraham: „S motorkou pro MotoGP byste na běžné silnici daleko nedojeli“

Nejnovější články

0 £0.00