Poznamenejte si do kalendáře!

/
1991 přečtení
6 minut čtení

Právě končící rok byl co do množství špičkových motoristických podniků v Česku jedním z nejbohatších v historii. Ten přicházející opět slibuje řadu vrcholných akcí na našem území. V přehledu uvádíme ty nejvýznamnější, které určitě stojí za návštěvu.

Cestovní auta v Mostě mají smůlu na termíny. Letos jely příliš pozdě, příští rok pojedou příliš brzo. Snad 10. dubna nebude ukrutná zima… (Foto: Honda Racing)

Doufejme, že se už přestaneme strašit ikstou variantou čínského viru a naučíme se s ním racionálně žít. To by prospělo nejen psychickému zdraví společnosti, ale i pořadatelům nejen sportovních událostí. Nakonec motorsport se odehrává pod otevřeným nebem a z tohoto pohledu nepředstavuje riziko, které by stálo za řeč. Bohužel různá opatření se mnohdy příčí logice, a tak ve finále nezbyde nic jiného než se řídit vlastním úsudkem.

Off-roadový areál v Lokti nad Ohří bude v obvyklém červencovém termínu hostit jeden z vrcholů domácí motoristické sezony – motokrosovou Grand Prix ČR 2022. (Foto: AMK Loket v AČR)

Kromě stálic českého motorsportového kalendáře se můžeme těšit na opakování premiér z letošní sezony. Na mosteckém okruhu bude znovu hostovat jak mistrovství světa superbiků, tak světový pohár cestovních vozů. Mistrovství světa v supermotu se opět zastaví ve Vysokém Mýtě. Škoda, že stav tamního areálu neumožňuje uspořádat mistrovství světa na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních. Příznivci levých zatáček si to mohou vynahradit dvoudenním svátkem na pražské Markétě, kde se v předvečer tradiční Grand Prix poprvé uskuteční světový šampionát juniorů do 21 let.

Elitní jezdci superbiků se vrátí do Mostu přesně po roce. Uprostřed léta tam uzavřou první polovinu příštího ročníku prestižní světové série. (Foto: Autodrom Most)

Žijeme v době, kdy všechno je relativní. Berte proto následující tabulku jako čistě informativní. Ne vše musí být nutně vytesáno do kamene. Snad sezona 2022 proběhne konečně v normálním módu, ale změny samozřejmě vyloučit nelze. Termíny se mohou měnit či rušit, naopak některé zajímavé podniky mohou přibýt. Řada pořadatelů už zahájila předprodeje vstupenek, což může být dobrou zprávou pro každého, kdo si láme hlavu nad vánočními dárky. Věřme, že se brzy budeme moci setkávat na závodech a soutěžích bez jakýchkoliv omezení, a nezůstávejme sedět doma. Za pár let se zvuk závodních motorů možná nadobro vytratí a nahradí ho pištění elektrických spotřebičů.

Barumka postaví na nohy Zlínský kraj tradičně ke konci prázdnin, ale nově pod promotérskou taktovkou německé firmy WRC Promoter GmbH. (Foto: Autoklub Barum Zlín v AČR)

Tipy na zajímavé akce v roce 2022

datumšampionátmísto
9.-10.4.SP cestovních vozůAutodrom Most
21.-22.5.MS v sajdkárkrosuLoket nad Ohří
27.-28.5.MS jednotlivců na krátké ploché drázePraha – Markéta
28.-29.5.ME v závodech automobilů do vrchuEcce Homo Šternberk
2.-3.7.ME v autokrosuŠtikovská rokle u Nové Paky
10.7.MS v supermotuAutodrom Vysoké Mýto
16.-17.7.MS v motokrosuLoketské serpentiny
30.-31.7.MS superbikůAutodrom Most
20.-21.8.ME v autokrosuCross aréna Přerov
27.-28.8.ME v automobilových soutěžíchBarum Czech Rally Zlín
3.-4.9.MS v sajdkárkrosuPísečská zmole u Dalečína
24.9.MS ve flat trackuPardubice – Svítkov

Napsat komentář

Předchozí článek

Češi a Italové společně do vrcholné evropské série

Další článek

10. díl Českého motorsportu je online

Nejnovější články

0 £0.00