Jáchym Galáš slaví první vítězství, byť z reverzního roštu

/
585 přečtení
3 minut čtení

Český jezdec Jáchym Galáš se dočkal premiérové výhry v evropském seriálu cestovních vozů TCR Europe. Způsobem start-cíl ovládl druhý závod v belgickém Spa-Francorchamps, absolutní triumf šternberského týmu Janík Motorsport stvrdil druhým místem Slovák Maťo Homola.

Základ úspěchu položil Galáš v kvalifikaci, kde obsadil 10. místo. To mu zajistilo pole position pro 2. závod, na jehož startovním roštu se otáčí první desítka. Start se mu povedl a pak už se svým Hyundaiem Elantra situaci na čele s přehledem kontroloval. „Jezdec i stroj byli jako jedna bytost. Ve spolupráci s inženýry Hyundai Motorsportu se nám podařilo skvěle nachystat auto. Bylo konstantní a dalo se s ním jet rychle až do konce,” zhodnotil své belgické vystoupení Jáchym Galáš. Český tým Janík Motorsport závod dokonale ovládl, když Galášův týmový kolega Maťo Homola dojel do cíle na 2. místě.

Dvacetiletý Jáchym Galáš se raduje ze své první výhry v sérii TCR Europe. Přidá letos nějakou další? (Foto: Janík Motorsport)

Sobotní úvodní závod víkendu, do něhož jezdci odstartovali podle výsledků kvalifikace, vyhrál Španěl Isidro Callejas s Cuprou. Jáchym Galáš se po startu z 10. pozice o místo posunul a v cíli byl devátý. Stejná příčka mu patří v průběžném pořadí po 3 podnicích ze 7, když na své konto připsal rovnou stovku bodů. Se solidním náskokem vede Argentinec Franco Girolami s Audi, jenž nasbíral 205 bodů. Se 174 body je na 2. místě s dalším Audi jedoucí nizozemský veterán Tom Coronel, následují dvě Cupry Klima Gavrilova (153) a Isidra Callejase (145). Pátou příčku zatím okupuje nejlepší pilot s Hyundaiem – Brit Josh Files se 133 body. TCR Europe pokračuje 4. kláním o víkendu 2. až 3. července na městském okruhu Norisring v ulicích bavorského Norimberku. Vzhledem k tomu, že do Česka tento seriál nezavítá, jde pro tuzemské diváky o geograficky nejbližší destinaci v letošním kalendáři.