Tragédie v českém motorsportu – zahynul 16letý talent!

/
1474 přečtení
3 minut čtení

Motorsport umí být velmi krutý. Při přípravě na sezonu zahynul talentovaný motocyklový jezdec Jakub Gurecký. Bylo mu teprve 16 let.

Jakub Gurecký se narodil 8. října 2005 ve Zlíně, tragicky zahynul 7. února 2022 v Martině na Slovensku. (Foto: Automotodrom Brno)

Rodák ze Zlína a člen Brno Circuit Junior Racing Teamu měl před sebou nadějnou kariéru. V loňském roce suverénně vyhrál Northern Talent Cup, čímž se kvalifikoval do letošního Red Bull MotoGP Rookies Cupu. Ten se jezdí od roku 2007 v rámci vybraných víkendů Grand Prix a za tu dobu vychoval řadu špičkových osobností motocyklové silnice. V minulosti ho vyhráli například Johann Zarco, Jorge Martín, Pedro Acosta, ale i Jakub Kornfeil a Karel Hanika. Po několikaletém půstu měla mít Česká republika opět svého zástupce v tomto prestižním dorosteneckém seriálu, bohužel jeho místo na startovním roštu zůstane prázdné.

S dvěstěpadesátkou KTM RC4R loni kraloval juniorskému Northern Talent Cupu. Další úspěchy mu už osud nedopřál. (Foto: Autoklub ČR)

Jakubovi Gureckému se stal osudným trénink na minibiku Ohvale v motokárové hale ve slovenském městě Martin. Po těžkém pádu narazil do pevné překážky a svým zraněním na místě podlehl. Odešel jezdec, který to ve světě mohl dotáhnout daleko. V jeho šlépějích budou kráčet další mladíci Brno Circuit Junior Racing Teamu – 14letí Filip Novotný a Michal Prokeš. Zúčastní se právě Northern Talent Cupu, který Jakub Gurecký loni jasně ovládl. Jeho sedmidílný kalendář plánuje o víkendu 30. a 31. července zastávku v Mostě. Nejen počínání svých následovníků bude Jakub Gurecký sledovat z nebe. Čest jeho památce a upřímnou soustrast pozůstalým!

Napsat komentář

Předchozí článek

Speciální díl Českého motorsportu z Rallye Monte Carlo je online

Další článek

Zimní motorsport umírá, nezoufejme

Nejnovější články

0 £0.00