Světové superbiky v Mostě již tento víkend

497 přečtení
4 minut čtení

O nadcházejícím víkendu zažije Česká republika motoristickou událost roku. Stane se jí 6. podnik letošního mistrovství světa superbiků, který bude hostit mostecký autodrom. Diváci se mohou těšit na špičkové výkony zahraničních i domácích jezdců na nejrychlejších sériově vyráběných motocyklech a pravděpodobně i na nový traťový rekord. Do Mostu se sjedou jezdci všech tří tříd a startovní pole rozšíří i účastníci evropského poháru Yamaha R3 bLU cRU. Ve třídě Supersport 300 se fanouškům představí dva stálí čeští účastníci Petr Svoboda a Oliver König. K nim přibyla pětice jezdců s divokou kartou. V královské třídě Superbike to bude Karel Hanika na Yamaze ve vytrvalostní specifikaci, ve třídě Supersport dostanou šanci Ondřej Vostatek a Jiří Mrkývka a mezi „malými“ supersporty se se špičkou poměří Filip Feigl a Matyáš Červenka.

Foto: Autodrom Most

Pro bezpečnost jezdců i diváků bylo nutné na trati provést několik úprav. Týkaly se zejména povrchu, obrubníků, svodidel či únikových zón. Na zhruba 550 metrech budou jezdce chránit před následky případného pádu nové bezpečnostní pěnové vaky, do míst s kratší únikovou zónou putovaly vzduchové polšťáře Air Fence. Takto vyladěný okruh slibuje špičkové výkony i výrazné pokoření traťového rekordu. Pro město Most, Ústecký kraj i celou Českou republiku znamená nadcházející závod velkou pozornost celého světa. Mnozí z jezdců i diváků dorazí do Mostu úplně poprvé. Na všechny, kteří se rozhodnou zažít jedinečnou atmosféru závodu mistrovství světa na vlastní kůži, čeká vedle adrenalinového klání nejrychlejších sériových motocyklů i bohatý doprovodný program. Ten láká na Paddock show, rozhovory s nejlepšími jezdci, vystoupení stunt ridera Martina Krátkého, leteckou show akrobatického pilota Petra Kopfsteina nebo premiérovou zastávku Roadshow 13:minut od Besipu.

Pro diváky jsou připraveny kempy i parkovací kapacity. Město také zřídilo velké tábořiště na nedalekém hipodromu. Návštěvníci budou muset při vstupu standardně předložit test, případně potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci covid-19. Kdo si neobjednal vstupenku v předprodeji, může tak učinit na místě. Jednodenní lístek na sobotu i neděli stojí shodně 1590 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma.

Napsat komentář

Předchozí článek

6. díl Českého motorsportu z MXGP Loket je online

Další článek

Mistrovství světa superbiků objektivem znalce mosteckého okruhu!

Nejnovější články

0 £0.00