Škoda Auto se opět zapojí (nejen) do domácích soutěží

/
609 přečtení
2 minut čtení

Český importér značky Škoda pokračuje ve svých aktivitách na poli tuzemského motorsportu také v letošním roce. Dealerský program však letos zamíří i za hranice naší republiky.

V tradiční sestavě pro mistrovství ČR nechybí devítinásobný mistr ČR a úřadující šampion Jan Kopecký, který se spolujezdcem Janem Hlouškem usedne také do Škody Fabia Rally2 pod hlavičkou Agrotec Škoda Rally Teamu. Starší Škodu Fabia R5 z dílen Vančík Motorsportu bude vodit posádka Dominik Stříteský/Jiří Hovorka, která letos nastoupí pod novým týmem Auto Podbabská Škoda MOL. Naopak nic se nemění u Adama Březíka s Ondřejem Krajčou. Také oni budou mít v Samohýl Škoda Teamu k dispozici Škodu Fabia R5.

Pozměněné barvy pro novou sezonu už odhalil Vančík Motorsport, osvědčená dvojice Dominik Stříteský a Jiří Hovorka zůstává. (Foto: Auto Podbabská Škoda MOL Team)

Do sezony 2023 už v lednu poněkud skrytě vstoupil 4. dealerský tým. Novým členem sestavy se totiž stal mladý talent Erik Cais, jenž v barvách agilního zlínského prodejce Samohýl Motor reprezentuje značku Škoda ve vybraných podnicích mistrovství světa a Evropy. S novou Fabií Rally2 se domácím divákům představí na evropské Barum Czech Rally Zlín a v rámci světového podniku Central European Rally, který se částečně uskuteční na českém území. Na sedadle spolujezdce se vedle něj vystřídají Petr Těšínský, Daniel Trunkát a slovenský navigátor Igor Bacigál.

Napsat komentář

Předchozí článek

Tomáš Enge vstupuje s vlastním týmem do světa virtuálního motorsportu

Další článek

WEC vstupuje do zlaté éry, česká stopa nebyla sci-fi

Nejnovější články

0 £0.00