Petr Semerád nedokončil Rally Bohemia 2021, nyní se soustředí na další starty

921 přečtení
11 minut čtení
  • Petr Semerád má za sebou závodní premiéru s novým spolujezdcem Danny Perseinem. Nová mladá posádka nezačala dobře – kvůli jezdecké chybě a poškození kol nedokončila Rally Bohemia 2021.
  • Společně s VENUS INVESTMENT GROUP s.r.o. a dalšími partnery probíhají jednání o budoucím dlouhodobém závodním programu Petra a Dannyho se speciálem kategorie Rally2. Ve hře jsou i zahraniční starty.
  • Petr Semerád zve veřejnost k novému unikátnímu projektu „Rockstar rally talk“ – reality-roadshow zaměřenou na osobní setkávání se s fanoušky i hatery, kteří mají možnost mluvit s Petrem o všem, co je napadne.

Petr Semerád s Danny Perseinem se na Rally Bohemia 2021 nezařadili mezi ty účastníky oslavy úctyhodných 120 let motoristického sportu značky ŠKODA, kteří na této benzínové párty vydrželi až do úplného konce. Z povedené akce nedobrovolně odešli v její polovině, když po 11 RZ museli po výletu mimo trať odstoupit kvůli poškození obou levých kol jejich speciálu ŠKODA FABIA Rally2 evo z dílen maďarského týmu TOPP-CARS. Cíl skončit v top 5 tak nebyl splněn, ale již nyní celý tým pracuje na šanci pokusit se o reparát na některé z dalších soutěží.

Tak zase… Všichni to říkali… Mně to bylo jasné hned od začátku… Semiš to jako obvykle zahodil… V tomto duchu se nesly hlasy éterem české rally scény, když v neděli dopoledne během 11. RZ Rally Bohemia 2021 Petr Semerád s Danny Perseinem kvůli výletu mimo trať a následnému poškození obou kol odstoupili z průběžně pátého místa ostře sledované české soutěže.

Ta rychlostka se jmenuje Krásná, ale pro mě taková rozhodně nebyla. Na trati už nebylo s kým bojovat, tak jsem zvolnil tempo. V jedné ze zatáček jsem špatně odhadnul brzdný bod a po výletu mimo trať jsem poškodil obě kola na levé straně vozu. Tento výlet nám vystavil stopku, protože jsme vezli pouze jedno rezervní kolo. Omlouvám se Dannymu i celému týmu za tuto hloupou chybu. V autě jsem se cítil dobře a s Dannym jsme se rychle sladili. Danny fungoval perfektně, je velmi odhodlaný a pilný. Proto už se těším na naše další starty, na kterých nyní společně s našimi partnery pracujeme,“

komentuje své vystoupení Petr Semerád.

“Petr Semerád nás potěšil svým zapáleným přístupem a atraktivní jízdou, kterou předváděl fanouškům podél trati Bohemky. Kvůli své jezdecké chybě to bohužel nedotáhnul až do cíle, přesto zanechal dobrý dojem. Naše společnost jej nadále vnímá jako mladého perspektivního sportovce, na jehož dalším rozvoji se budeme rádi podílet. To samé platí i o Danny Perseinovi, který se vedle Petra rychle adaptoval a soudě dle některých onboardů u nich v autě panuje dobrá nálada a pohodová atmosféra. Nyní si společně s ostatními členy týmu pohráváme s myšlenkou poslat kluky sbírat závodnické ostruhy i mimo český rybníček. Zkrátka aby na startu některé ze zahraničních evropských soutěží okusili čerstvější, resp. jiný vzduch a atmosféru. K tomu bychom jim díky našemu silnému zázemí rádi pomohli,“

vysvětluje Lukáš Randa z pražské společnosti VENUS INVESTMENT GROUP, která se specializuje především na developerské projekty.

Nečekaný příval volného času po nedobrovolném odstoupení z Rally Bohemia 2021 v kombinaci s rychlým datovým připojením podél nádherných rychlostních zkoušek Bohemky dovolil Petru Semerádovi ještě více se ponořit do online světa české rally komunity a dozvědět se něco o sobě i svém přístupu k závodění.

„Na webu to po mém odstoupení směrem k mé osobě celkem žije. Navíc uplynulo smutné výročí devíti let od toho, co nás opustil člen rodiny – Bohouš Ceplecha. Já mu i tímto posílám pozdrav do nebe a děkuji mu, že na nás všechny, co do závodních aut sedáme, dává pozor. To, že někteří měli tu drzost a odvahu pod videa na uctění památky Bohouše psát svoje názory o tom, že jednou dopadnu stejně jako můj brácha Martin a že jinak to dopadnout ani nemůže, mi udělalo opravdu špatně od žaludku. Sám sebe jsem se ptal, jak někdo něco takového dokáže veřejně vypustit do světa. Nejen kvůli tomu, že to čtu já, ale může to číst Bohoušova rodina nebo můj brácha Martin. Je mi z toho zle. Chtěl bych apelovat na širokou veřejnost, že i slova můžou ranit a je potřeba dobře zvážit, co člověk anonymně vypustí na inetrnet,“

komentuje uplynulé dění na internetu Petr Semerád.

„Přesto si říkám, že s ustupujícími pandemickými opatřeními je vlastně škoda sedět doma u počítače. Chtěl bych proto tímto všechny fandy rally, motorsportu a motorismu vůbec pozvat ven ke svému novému projektu Rockstar rally talk,“ naznačuje další nové plány Petr Semerád. O co tedy jde? „Na mém instagramu jednou za měsíc zveřejním místo, kde bych se rád osobně setkal s fanoušky rally a mými kritiky. Bude to benzínka, parkoviště u marketu atd. Jde o to vyrazit ven od počítače a osobně si pokecat o rally a o životě vůbec. Jsem připraven si klidně z očí do očí vyslechnout negativní komentáře, na které se mi na internetu těžko reaguje a argumentuje,“

doplňuje Petr Semerád.

Jak už název projektu napovídá, každý z příchozích a aktivních účastníků tohoto rally pokecu dostane plechovku dobře vychlazeného nápoje Rockstar. Více informací sledujte na oficiálním instagramovém účtu Petra Semeráda @petr_semerad_rally.

Předchozí článek

ŠKODA AUTO důstojně oslavila 120 let motorsportovních aktivit, její posádky zcela ovládly Rally Bohemia 2021

Další článek

Olga Lounová si to v dnešním Českém motorsportu rozdá s Filipem Marešem na ePitu!

Nejnovější články

0 £0.00