Petr Semerád v akci
Petr Semerád se nebojí ani dravějšího jízdního stylu.

Na Barumce nebude chybět ani Petr Semerád! Cíl je dokončit soutěž v top15.

337 přečtení
6 minut čtení

Petr Semerád s Danny Perseinem nechybí na startu jubilejního ročníku Barum Czech Rally Zlín, která je i v letošním roce součástí seriálu Mistrovství Evropy. Už tak náročné rychlostní zkoušky v okolí Zlína bude v letošním roce podle veškerých předpovědí smáčet déšť, takže k chybě a výletu mimo trať nebude daleko. Petr s Dannym se proto rozhodli pro maximálně zodpovědný přístup a soutěž dojet až do cíle.

Škoda Fabia Rally2 evo od maďarského týmu TOPP-CARS prošla před Barum Rally 2021 důkladnou repasí.
Semerád s Perseinem tak mají na nejtěžší soutěž v roce k dispozici 100% techiku.

Druhá společná soutěž pražské posádky představuje pro všechny členy týmu velkou výzvu. Úspěšné absolvování letošní „Barumky“ představuje zdolání 211 ostrých kilometrů rozdělených do 15 rychlostních zkoušek. V rámci předsoutěžního testu ujeli Petr s Dannym přesně polovinu této velké porce kilometrů. „Technici z TOPP-CARS týmu mi na jejich domácí půdě v Maďarsku připravili velmi kvalitní stokilometrový test. Na pětikilometrovém úseku, který se svým povrchem podobal charakteru uskákaných silniček barumky, jsme si dobře vyzkoušeli různé varianty nastavení auta. Vedle podvozku jsme se ve větším detailu zaměřili i na diferenciály, u kterých jsme zkoušeli nejenom nové rampy, ale také například i jejich přepětí. Odnesl jsem si z toho spoustu nových poznatků, které mi pomohou k větší jistotě při plném nasazení za volantem speciálu Škoda Fabia Rally2 evo,“ neskrývá spokojenost Petr Semerád.

Petr Semerád má na Barumku jasný úkol – dojet až do cíle a umístit se v top15!

Sportovní cíle pro Barum Rally 2021 v podání Petra Semeráda a Dannyho Perseina jsou jasné – kluci chtějí především dojet bez problémů až do cíle. „Budeme spokojeni, když se vejdeme do top 15. Na startu se nakonec nesešla úplně kompletní aktuální špička, přesto se tešíme, že budeme mít možnost změřit síly s posádkami, které na ostatních českých soutěžích nepotkáváme,“ komentuje svou premiérovou účast na slavných rychlostních zkouškách v okolí Zlína Danny Persein. Jeho parťák Petr Semerád bude na slavné Barumce startovat podruhé. Zatímco v roce 2019 zažil premiéru za volantem juniorského speciálu Opel Adam R2, v roce 2021 to bude poprvé za volantem dospělácké Škody Fabia Rally2 evo. „Letos bude situaci určitě komplikovat i počasí. I když nás nepotká přímo na vložce déšt, tak bude na trati vytaháno velké množství bláta. Z tohoto pohledu je mi líto Václava Pecha, který má vysoké číslo a pojede vzadu,“ doplňuje Petr Semerád, který startuje s číslem 20.

“Petr Semerád je i nadále jednou z hlavních postav našeho projektu, v rámci kterého se chceme aktivně podílet na rozvoji a podpoře mladých talentovaných sportovců. A protože je ve vedení naší společnosti populární především motoristický sport, rozhodli jsme se aktivně zapojit do automobilových soutěží, kde Petr s Dannym patří mezi perspektivní zástupce tohoto atraktivního sportu,“ vysvětluje Lukáš Randa, frontman pražské developerské společnosti VENUS INVESTMENT GROUP.

Napsat komentář

Předchozí článek

Bohatý závodní víkend na dvou, třech i čtyřech kolech

Další článek

Jan Kopecký vítězem jubilejní Barumky. Pilot dealerského týmu ŠKODA slaví předčasně zisk osmého mistrovského titulu!

Nejnovější články

0 £0.00