Filip Salač postupuje o třídu výše

236 přečtení
5 minut čtení

Český jezdec Filip Salač přestupuje pro sezonu 2022 do silnější třídy Moto2. Smlouvu podepsal s italským týmem Gresini Racing, který pro něj připraví motocykl Kalex.

Jezdci týmu Gresini Racing ve třídě Moto2 pro sezonu 2022 – vlevo Filip Salač, vpravo jeho budoucí týmový kolega Alessandro Zaccone. (Foto: Autoklub ČR)

Druhá polovina sezóny v mistrovství světa silničních motocyklů není jen o samotných závodech, ale dojednávají se také smlouvy pro další roky. Filip Salač má o své nejbližší budoucnosti jasno. Před závodním víkendem v Misanu podepsal smlouvu s italským týmem Gresini Racing. Ten působí v mistrovství světa silničních motocyklů téměř čtvrt století. Za tu dobu jeho jezdci stáli mnohokrát na pódiu, z toho šedesátkrát na stupni nejvyšším. Týmem prošli legendární jezdci jako Marco Simoncelli, Alvaro Bautista, Aleix Espargaró a další. Filipa Salače tak čeká velká výzva a očekávání, zda se mu podaří navázat na výsledky, které s italskou stájí vybojovali jeho předchůdci. Gresini Racing do sezony 2022 vstoupí se zcela novými jezdci. Salačovým stájovým kolegou bude Ital Alessandro Zaccone, jenž v současné době vede světový pohár elektrických motocyklů MotoE.

Německý Kalex je nejúspěšnějším a také nejčastěji se vyskytujícím rámem ve startovním poli třídy Moto2. Bude ho mít i Filip Salač. (Foto: Kalex Engineering)

Jsem strašně rád, že příští rok mám možnost jet Moto2 u týmu Gresini, protože si myslím, že je to jeden z nejlepších týmů v Moto2. Mají opravdu hodně zkušeností. Po dlouhém dohadování to dobře dopadlo. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Každopádně teď mám před sebou do konce sezóny ještě další závody, a ty budu moci odjet s čistou hlavou. Už se těším, až začnou testy pro příští rok. Doufám, že se mi bude dařit. Dám do toho všechno,” neskrývá odhodlání Filip Salač.

Všechny stroje Moto2 používají jednotný tříválcový motor Triumph o objemu 765 ccm, jehož největší výkon přesahuje 140 koní. (Foto: Triumph Motorcycles Ltd)

Přestup Filipa Salače do třídy Moto2 je potřebným a pro nás vítaným krokem v jeho kariéře. Filip je členem ACCR Czech Talent Teamu – projektu, prostřednictvím kterého podporujeme největší naděje našeho motorsportu. Jeho postup výše jsme vyhlíželi od začátku letošní sezony a jsem moc rád, že se podařil. Vždycky jsme chtěli, aby šel Filip do nějakého kvalitního týmu. Chtěli jsme tým, který má návaznost na MotoGP. Ve hře jich bylo několik. Původně to byl jiný tým, kterému ale odešli sponzoři. Pak jsme byli v kontaktu s Gresini Racingem, kde to nakonec klaplo. Existuje dohoda, že se v budoucnu Filip může posunout právě do MotoGP. Kontrakt je zatím na rok a jsou v něm nějaké opce. Tým má ale v úmyslu udělat z toho víceletý kontrakt a s Filipem spolupracovat i v budoucnu,” doplnil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Napsat komentář

Předchozí článek

Proč se čeští jezdci nemohou prosadit do nejvyšších sfér?

Další článek

Dominik Stříteský absolvuje s podporou Škody premiéru v mistrovství světa!

Nejnovější články

0 £0.00