Derniéra pro Hyundai Janík Motorsport v letošním TCR Europe

183 přečtení
4 minut čtení

V závěru sezóny 2022 tým Janík Motorsport zakusil jeden z logisticky nejnáročnějších týdnů letošního roku. Své síly musel roztříštit mezi testování, kopcové i okruhové závody v Brně a finále TCR Europe v Barceloně.

Na severovýchod Španělska odjela výprava v klasickém složení mechaniků pro TCR Europe doplněná o pár nových tváří a samozřejmě dva závodníci – Jáchym Galáš a Samuel Sládečka, který vykryl původně plánovanou účast týmového šéfa Václava Janíka. Ten naopak zůstal s druhou částí týmu v Brně a věnoval se tamnímu programu. Novic v týmových barvách Samuel Sládečka si celý víkend zvykal na prostředí TCR Europe, na nový tým a v neposlední řadě také na Elantru N TCR, ve které se před tím svezl jen dvě půlhodinky v Brně. Za tři dny udělal velký kus práce, za který byl odměněn čtrnáctým místem v posledním závodě sezóny 2022, což by mohlo být velkým příslibem pro budoucnost.

Jediný český tým ve startovním poli nasadil do všech podniků dvojici vozů Hyundai Elantra N. Jáchym Galáš skončil v nejlepší desítce, po zranění Slováka Homoly usedl za volant druhého týmového Hyundaie jeho krajan Sládečka. (Foto: Janík Motorsport)

Jáchym Galáš měl reálnou naději poskočit v celkovém hodnocení šampionátu do TOP 5. V sobotní dopolední dvoufázové kvalifikaci žádné body nepřidal a musel se spoléhat na oba závody. V tom prvním, do něhož startoval ze 7. místa a ještě o jednu pozici si dokázal polepšit, připsal 21 bodů. Třetí místo na startu poslední jízdy roku slibovalo pro Jáchyma šanci na slušný bodový příděl. A letošní derniéra na okruhu Barcelona-Catalunya nabídla divákům atraktivní, ale pro auta ne úplně jednoduché závodění. Pole bylo od první zatáčky plné velice tvrdých soubojů. Výsledkem byly mimo jiné dva výjezdy safety caru, tři neklasifikovaní závodníci a bohužel také propad Jáchyma Galáše na konečnou desátou pozici. Celkově tedy bere v sezóně TCR Europe 2022 9. místo. Maťo Homola skončil při neúčasti v posledních dvou závodních víkendech na celkové 14. pozici. V klasifikaci týmů si Hyundai Janík Motorsport připsal skvělou 5. příčku.

Napsat komentář

Předchozí článek

Krajčovič překvapil bronzem, ale světovost zatím chybí

Další článek

8. díl Českého motorsportu je online

Nejnovější články

0 £0.00