Český spolujezdec chce světový titul

/
553 přečtení
6 minut čtení

Už už chtěl dát sajdkárkrosu sbohem, ale nabídka od nizozemského šampiona vše změnila. Český spolujezdec Ondřej Čermák má pro letošní mistrovství světa ty nejvyšší ambice.

Začalo to úvodním závodem v nizozemském Markelu, kde Etienne Bax s Ondřejem Čermákem zvítězili a ujali se vedení v průběžném pořadí MS. Při druhém podniku na legendární 1586 metrů dlouhé trati v Lokti nad Ohří, která je stavěna pro špičkové světové motokrosaře a sajdkárkrosovým posádkám dává nesmírně zabrat, však neměli štěstí. Zvítězili Nizozemec Koen Hermans s Francouzem Nicolasem Mussetem na stroji WSP AMS. Etienne Bax s Ondřejem Čermákem měli technické problémy s motorem, které je notně přibrzdily. Přitom v obou závodních jízdách bojovali o vítězství. Tu první ještě stihli dokončit na 2. místě, ve druhé už cíl neviděli. Sice znovu nejlépe odstartovali a téměř celou dobu vedli, ale v předposledním kole se motor Husqvarna v jejich rámu WSP definitivně zastavil. Klasifikováni byli na 19. místě a připsali si alespoň 2 body. Přesto zůstávají v čele průběžného pořadí s minimálním náskokem 3 bodů.

Sajdkáry se do Loketských serpentin vrátily po 21 letech, byť v původním kalendáři figuroval Jinín u Strakonic. Stane se z nouzového řešení nová tradice? (Foto: WSC)

„Bohužel se uvolnilo benzinové čerpadlo a vytekl benzin. To se zkrátka stává, i takový může být motoristický sport. Každopádně jsme stále ve vedení, ale rozdíly jsou minimální. Na druhou stranu kdyby to byla procházka růžovým sadem, nebylo by to ono. Jsem rád, že o titul musíme bojovat, a pokud se to podaří, bude to pro nás o to cennější. Nedáme svoji kůži lacino a věřím, že v Belgii si své postavení upevníme. Uděláme pro to všechno,“ neztrácí bojovnou náladu Ondřej Čermák. Do hry o titul se skvělým vystoupením v Lokti nad Ohří dostala estonsko-finská dvojice Kert Varik a Lari Kunnas na stroji WSP AMS. Další 4 body ztrácejí na průběžném třetím místě Nizozemci Gert Van Werven a Ben Van Den Boggart s motocyklem WSP TM. Lukáš Černý s francouzským spolujezdcem Bastienem Chopinem si na stroji WSP Jawa vyjeli zatím jediný bod, což po loňském 9. místě v konečném pořadí MS není zrovna výsledek z říše snů.

Na úvod v Nizozemsku se Ondřej Čermák (vlevo) radoval z vítězství, na domácí půdě mu stupně vítězů zhatila haprující technika. (Foto: WSC)

Světový šampionát v sajdkárkrosu pokračuje 25. a 26. června třetím podnikem v belgickém Lommelu. A tam se už uzavře první poločas. Bohužel kalendář sezony 2022 je hodně chudý a čítá pouze 6 závodních víkendů. S trochou nadsázky lze tvrdit, že ho zachraňují české tratě. K nám totiž seriál terénních sajdkárů zavítá ještě jednou. Areál Písečská zmole u Dalečína bude hostit předposlední díl letošního MS v termínu 3. a 4. září.

Napsat komentář

Předchozí článek

3. díl Českého motorsportu je online

Další článek

WRC v Česku: jak moc je to reálné?

Nejnovější články

0 £0.00