45. Rallye Dakar exkluzivně na Nova Action

500 přečtení
4 minut čtení

Nejnáročnější maratonská soutěž světa bude k vidění na televizi Nova Action. Diváci se od 1. do 17. ledna 2023 mohou těšit na pravidelné vysílání. Přímo do Saudské Arábie míří štáb TV Nova, který bude na místě vytvářet exkluzivní obsah.

Každý večer se bude na stanici Nova Action vysílat hodinový moderovaný magazín, který shrne nejaktuálnější dění. První díl pořadu Dakar 2023 startuje 1. ledna, poslední je na programu 17. ledna. Od 1. do 15. ledna se budou mapovat jednotlivé etapy, pak přijde řada na 2 speciální díly. Vrchol přijde 17. ledna, kdy přímo do studia zavítají nejúspěšnější čeští účastníci Rallye Dakar 2023. Ve studiu se budou střídat dva moderátoři. Jedním z nich bude reportér televize Nova a moderátor našeho magazínu Český motorsport Radek Mazal, druhým bude moderátor Televizních novin Martin Pouva. Tým doplní moderátorka Sportovních novin Nikola Červinková, známá i z pořadu Český motorsport nebo ze studií MS silničních motocyklů. Diváci se mohou těšit na reportáže přímo ze Saudské Arábie, odkud se bude každý den hlásit reportér Richard Tesař. Vysílání zpestří také zajímaví hosté – například bývalý jezdec MotoGP Karel Abraham nebo někdejší přímá účastnice dakarského dobrodružství Olga Lounová.

Dakar otevírá pětidílný seriál společného mistrovství světa FIA a FIM v rally-raidech. (Foto: A.S.O.)

Slavnostní start a kvalifikační prolog se uskuteční na břehu Rudého moře už 31. prosince. Soutěž se naplno rozjede 1. ledna úvodní etapou. Cíl je naplánován do města Dammám u Perského zálivu na 15. ledna. Během dvou týdnů absolvují ti nejlepší celkem 5000 kilometrů v drsných a hlavně různorodých podmínkách. Mezi nejznámější jména, která budou na Dakaru 2023 startovat, patří Katařan Nasser Al-Attiyah, Španěl Carlos Sainz, Francouz Stéphane Peterhansel nebo další francouzská legenda Sébastien Loeb. Na Arabském poloostrově se představí i početná enkláva českých zástupců, o nichž jsme informovali zde a zde.

Napsat komentář

Předchozí článek

Erik Cais v sezoně 2023

Další článek

Severočeši sází na Nizozemce a hybrid

Nejnovější články

0 £0.00